V-osios kasmetinės fotografijų ir dailės darbų parodos „Sartų regioninio parko gamta moksleivių akimis“ atidarymas

pp
    Gruodžio 12 d. Sartų regioninio parko direkcijos Lankytojų centre atidaryta V-oji kasmetinė fotografijų ir dailės darbų paroda. Parodos tema – „Sartų regioninio parko gamta moksleivių akimis“. Šiais metais Sartų regioninio parko direkcijos ir fotografų klubo „Žalias skėtis“ organizuojama paroda išsiskiria darbų įvairove – pirmą kartą parodoje eksponuojami ne tik fotografijos, bet ir dailės darbai.

Fotografijos ir dailės darbus pateikė gausus būrys moksleivių iš Antazavės, Dusetų, Jūžintų, Rokiškio, Utenos ir Zarasų mokyklų. Fotografijos darbuose moksleiviai atskleidžia kvapą gniaužiančius Sartų regioninio parko peizažus, įdomu ir paslaptingą vabzdžių ir gyvūnų pasaulį, atskleidžia gražiausias augalų spalvas ir formas.

Fotografijos ir dailės darbus vertino kompetentinga komisija. Komisijos pirmininkas: A. Stauskas, Dusetų kultūros centro Dailės galerijos direktorius; komisijos nariai: A. Surgailis, Vilniaus Dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedros dėstytojas; N. Ribokaitė, Dusetų Dailės galerijos parodų kuratorė; R. Udras, gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ prezidentas; S. Mažiulis, Sartų regioninio parko direktorius; R. Pučekas, Dusetų Meno mokyklos mokytojas – ekspertas. Komisija įvertino visus darbus ir paskirstė prizines vietas.

Fotografijos darbų kategorijoje I-ąją vietą komisijos nariai skyrė Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos 11 – os klasės mokinio E. Girnio darbui „Užmigusi žiemos miegu...“, II-oji vieta atiteko Dusetų K. Būgos gimnazijos 12 – os klasės mokinės V. Rimdeikaitės darbui „Vakaras“, III-ią vietą pelnė Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinės mokyklos 11- os klasės moksleivės A. Janonytės darbas.

Visiems prizinių vietų laimėtojams Sartų regioninio parko direktorius S. Mažiulis įteikė diplomus ir žinoma fotografijų ir dailės darbų parodos „Sartų regioninio parko gamta moksleivių akimis“ katalogus. Likusiems parodos dalyviams įteikti padėkos raštai ir katalogai.

Mokiniai gali didžiuotis savo darbais, juos pamatys visi Sartų regioninio parko direkcijos Lankytojų centro lankytojai. Na, o rengimasis parodai - puiki galimybė asmenybės saviraiškai, kūrybiškumo ugdymui, galimybė geriau  pažinti ne tik  gamtą, bet ir save, dalyvavimas joje bei garbių ekspertų vertinimai, įvertinimai ir patarimai  gali būti puikus  menu besidominčių moksleivių padrąsinimas jų karjeros kelyje renkantis  menų programas savo būsimoms studijoms.

Laima Mažiulienė

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos