Technologijų pamoka Visagine

Tituline
    I g klasės mokiniai ketvirtadienį (lapkričio 30 d.) kartu su technologijų mokytoju Antanu Svidinsku lankėsi Visagine. Įmonėje UAB "Visagino linija" vyko technologijų pamoka, kurios metu susipažinome su- viena didžiausių ir moderniausių korpusinių baldų gamyklų Rytų Europoje, o kartu ir su baldų pramone Lietuvoje. Įmonė gamina baldus pagal skandinavų baldų gamintojo IKEA užsakymus. Šią pramonės šaką ir pačią įmonę (gaminamą produkciją, gamybos apimtis, pelną) pristatė įmonės direktorius Algis Makūnas, apie gaminių kokybės svarbą ir priemones, kaip ją gerinti, pasakojo įmonės GES (gamybos efektyvinimo sistemos) vadovas Sigitas Vadaiša.

Išklausius saugaus elgesio įmonėje instruktažą, persikėlėme į gamybos patalpas, kur galėjome stebėti gamybos procesą nuo plokštės supjaustymo iki baldo atsiradimo (čia gaminami stalai, komodos ir lentynos), jo supakavimo ir pakrovimo. Turėjome galimybę matyti ne tik žmonių, bet ir robotų darbą: pjaustymą, šlifavimą, lukšto klijavimą, dažymą, lakavimą, džiovinimą, varžtų įgręžimą, galėjome paliesti, pauostyti, pakelti, daug sužinojome apie čia diegiamas modernias technologijas.

Buvome nustebę, kad įmonės gaminiai eksportuojami ne tik į Vakarų ir Rytų Europos, bet ir į Šiaurės Amerikos šalis, tolimuosius Rytus, net Australiją. Dar labiau stebėjomės įmonės mastais (ji prilygsta šešiems futbolo stadionams) ir pakankamai moterišku kolektyvu: čia dirba net 40 % moterų.

Kalbėjomės ir apie darbuotojų atranką priimant į darbą – pagrindinį atrankos kriterijų – norą tobulėti, darbuotojų mokymus, jų motyvavimą, atlyginimus, darbo organizavimą. Kas žino, gal kuris nors iš mūsų susiesime savo karjerą su šia įmone. To linkėjo mums įmonės direktorius, sakęs, kad didžiausias jo turtas yra čia dirbantys darbštūs ir norintys tobulėti žmonės.

Dėkojame įmonės direktoriui Algiui Makūnui ir įmonės GES vadovui Sigitui Vadaišai už šiltą bendravimą ir sudarytą galimybę susipažinti su įmone ir baldų pramone Lietuvoje.

Vaiva Paurytė, I g klasės mokinė.
Jovita Vainikevičitė, ugdymo karjerai koordinatorė

priespaskutine