Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija

Valstybės atkūrimo dienai – istorijos pamoka

Tituline1tituline2

Vasario 16-oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Šią dieną 1918 m. Lietuvos Taryba pareiškė, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“. Ši diena - labai svarbi Lietuvai, nes šis nepriklausomybės aktas tapo pamatu 1990 m. Kovo 11-osios aktui, atkūrusiam Lietuvos valstybės nepriklausomybę.

Šios datos reikšmę, istorines aplinkybes, sąlygojusias valstybės atkūrimo paskelbimą priminė abiturientai – IV g klasės mokiniai, vasario 13 d. (ketvirtadienį) surengę šia proga gimnazijos bendruomenei netradicinę istorijos pamoką ,,Kazys Grinius – trečiasis Lietuvos Respublikos Prezidentas“. Ji buvo pradėta eilėmis apie Lietuvą, jos laisvės praradimą ir susigrąžinimą. Šį kartą pamoka buvo skirta ne Lietuvos Tarybos nariams – Lietuvos nepriklausomybės akto autoriams - signatarams, o trečiajam Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentui - Kaziui Griniui, jo indėliui atkuriant Lietuvos valstybę, jo veiklai ir nuopelnams kuriant laisvą, nepriklausomą, demokratinę Lietuvą.

Pamoka buvo puiki galimybė plačiau pažinti Kazį Grinių - Prezidentą, varpininką, spaudos leidėją, visuomenės veikėją, gydytoją, švietėją, visuomenės sveikatos sergėtoją. Čia išgirdome ir interviu su Lietuvos Prezidentu Valdu Adamkumi, asmeniškai pažinojusiu Kazį Grinių ir įvertinusiu jį kaip asmenybę, sujungusią dvi tautos gyvenimo epochas – XIX amžiaus tautinį atgimimą ir Vasario 16-osios Lietuvos kūrimą.

Nuotraukos, faktai, veiklos vertinimai praplėtė mūsų žinias apie Pirmąją Lietuvos Respubliką ir vieną iš jos prezidentų. Sugiedota tautinė giesmė, Kazio Griniaus testamentas (jo ištraukas skaitė Gytis Andriūnas), 7-tos klasės mergaičių šokis, gimnazijos direktorės pavaduotojos ugdymui Reginos Šeduikienės sveikinimas Vasario 16-osios proga sukūrė šventinę ir pakilią pamokos nuotaiką.

Gailė Gruzdaitė, III g klasės mokinė
Darius Tvardauskas, istorijos mokytojas

Parašyti mums

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis