Į užkulisių pasaulį

PA250073ppSpalio 25 d. mūsų mokyklos septintokai, jų auklėtoja D. Mieliauskienė ir buvusi pradinių klasių mokytoja D. Rožkovienė buvo išvykę į edukacinę pamoką Vilniaus jaunimo teatre. Tai nuotaikinga ekspedicija į teatro vidų.

Oras buvo puikus, taigi visi gerai nusiteikę sugūžėjome pro tarnybines duris į teatrą. Fojė mus pasitiko ekskursijos vedėja - solidžioji Plyta (Aušra Pukelytė). Kiekvienam paspaudė ranką, papasakojo intriguojančią Jaunimo teatro pastato istoriją, kuri prasidėjo dar XVIII a. pradžioje, kai rūmus pastatė didikai Oginskiai...

Kai istorija pasiekė Antrojo pasaulinio karo laikus, visi buvome pakviesti į kiemą. Skambant žydės raudos įrašui žiūrėjome, kaip moteris juodais drabužiais (Dovilė Šilkaitytė) džiaustė skalbinius ir sunerimusi žvalgėsi į dangų... Pokalbis Vilniaus geto tema buvo tęsiamas prie Leonardo Nierman skulptūros „Vilties liepsna".

Po to paslaptingais koridoriais atsidūrėme drabužinėje. Pasikabinę paltus, liftu pakilome iki teatro siuvyklos. Čia Elenos Oginskienės pleputė linksmoji šmėkla (Dalia Morozovaitė) gyrėsi būtais nebūtais savo turtais, o drovi teatro siuvėja Janina Vyšnia trumpai papasakojo, kaip kuriami teatro kostiumai. Nusileidę į didžiąją sceną, susipažinome su scenos technikos meistru Dariumi Valikoniu. Vėliau pasidalinome į dvi grupeles. Vieni, vadovaujami artistiškos energingos aprengėjos Egidijos Eringienės, persirengusios kostiumu iš spektaklio „Ronja plėšiko duktė", leidosi kelionėn po teatro drabužių saugyklas, matavomės skrybėles ir šarvus, patyrėme nedidelį išgąstį, kai tamsoje staiga išniro raudonai žiburiuojančių akių Gauruotis (D. Šilkaitytė)... Kiti lepinosi grimo kambaryje, kur gėlytes ant skruostų (mergaitėms) arba mėlynes paakiuose (berniukams) piešė jaunos teatro grimuotojos Vaida Lingienė ir Rūta Miglinaitė. Po to grupelės pasikeitė vietomis. Vėliau Mažojoje salėje žiūrėjome stebuklingą spektaklį. Čia sužinojome daug paprastų gudrybių: kad scena sukasi, kad teatre yra dūmų mašina, kad mus supa paslaptingos šviesos galimybės, kad stebuklai kuriami videoprojekcijų pagalba. Plyta, mums pasekė pasaką „Giesmių giesmė". Ekskursija baigėsi Dalios Tamulevičiūtės fojė II teatro aukšte. Čia aktorė A. Pukelytė (jau turbūt ne kaip Plyta...) mums papasakojo apie iškilią teatro režisierę ir pedagogę D. Tamulevičiūtę.

Likome dėkingi visiems teatro dirbantiesiems, kurie dalyvavo šioje neįprastoje ekspedicijoje. Buvome labai nustebę sužinoję, kad teatro spektaklį rengia tiek daug skirtingų profesijų žmonių. Pasigirdo nedrąsios svajonės apie aktoriaus, grimuotojo ir net režisieriaus profesijas.

Sužavėti teatru lauksime kitos kelionės į spektaklį.
Mūsų įspūdžiai:
Mantas:
- Įdomu. Linksma.
Kamilė:
- Labiausiai patiko spektakliukas.
Martynas:
- Labiausiai patiko grimerinė ir rūsio gyventojas Kūdis.
Margarita ir Valentina:
- Norėtume būti grimerėmis. Dabar žinome, kad reikia mokytis dailės.
Aurimas:
- Niekada nemačiau tiek daug ir tokių keistų skrybėlių. Buvo linksma jas matuotis. Norėčiau savo rūsyje turėti Kudį.

PA250069

PA250072

PA250073

PA250076

PA250079

PA250082

PA250087

PA250090

PA250092

PA250094

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija