Apie karjerą Nacionalinėje karjeros savaitėje

    nks Profesinės savanorystės iniciatyva "Kam to reikia?" š. m. lapkričio 11 – 15 d. pasiūlė Lietuvos mokykloms surengti Nacionalinę karjeros savaitę. Savo renginiais prie jos nutarė prisijungti ir mūsų mokykla.
     Nacionalinės karjeros savaitės tikslas – supažindinti moksleivius su profesijų įvairove ir taip juos paskatinti dar mokykloje pradėti ruoštis sėkmingai karjerai, na , o kad tai daryti tikslinga, rodo ir tyrimai. Juk tik ketvirtadalis (25%) abiturientų tvirtai žino, ką norėtų studijuoti, likusieji, deja, būsimąsias profesijas renkasi kone atsitiktinai.
     Į susitikimus su moksleiviais kvietėme įvairiose srityse dirbančiuosius suaugusius, juk, kas geriau nei jie gali pristatyti savo įmonės ar organizacijos veiklą, jos pobūdį, savo ir įmonės pasiekimus, perspektyvas, papasakoti savo sėkmės kelią, darbą bei įprastą darbo dieną.


     Nacionalinė karjeros savaitė Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje prasidėjo 10 – 12 klasių moksleivių susitikimu su Utenos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos mokestinių prievolių skyriaus Zarasų poskyrio vedėja Daiva Kelečiene. Moksleiviai buvo išsamiai supažindinti su valstybinės mokesčių inspekcijos struktūra, mokesčių rūšimis bei jų paskirstymu, darbuotojų, dirbančių šioje sistemoje tipais, t.y. valstybės tarnautojų kategorijomis, grupėmis bei darbuotojų, dirbančių pagal sutartis darbo statusu, jo privalumais ir trūkumais. Gerbiama Daiva apibūdino savo kaip poskyrio vedėjos pareigas ir funkcijas, jos darbe reikalingus gebėjimus, įgūdžius bei žinias.
     Lapkričio 13 d. (trečiadienį) mokykloje viešėjo ir su 11 -12 klasių mokiniais bendravo Zarasų švietimo centro metodininkė Laima Mikitienė ir Utenos Teritorinės Darbo Biržos Zarasų Jaunimo darbo centro (JDC) vyr. specialistė Kristina Kuzmickienė. Susitikime pristatytas liepos mėnesį savo duris lankytojams atvėręs Jaunimo darbo centras, jo funkcijos ir teikiamos paslaugos, moksleiviai supažindinti su jaunimo nedarbo situacija šalyje bei mūsų regione, perspektyviomis ir sunkiai darbo rinkoje savo nišą randančiomis specialybėmis. Švietimo centro metodininkė, nuo rugsėjo mėnesio dar ir karjeros koordinatorių konsultante Zarasų rajone dirbanti Laima Mikitienė vaizdžiai pristatė naujai šiuolaikiniame pasaulyje traktuojamą karjeros sąvoką bei dalinosi su moksleiviais savo gyvenimiška patirtimi.
     Susitikimą su verslininke Vaida Lazdauskiene Nacionalinės karjeros savaitės metu devintokams integravome į technologijų dalyką (technologijų pamoką), kur ugdymui karjerai skirtas ypatingas dėmesys. Čia daug kalbėjome apie verslo plėtojimą Zarasuose bei Zarasų rajone, svarstėme nuo ko ir kaip pradėti. Gerbiama Vaida pristatė savo verslo įmones („Regos menas" , „Kavos galerija"), jų veiklą, reikalavimus joms, savo verslo sėkmes ir nesėkmes, tolimesnius verslo planus. Pasisukus kalbai apie maitinimo paslaugas teikiančią įmonę „Kavos galerija" technologijų mokytoja D. Mieliauskienė integruotos pamokos metu rado puikią progą supažindinti moksleivius su padavėjo – barmeno, baristos ir konditerio profesijomis, reikalavimais dirbantiems šį darbą, o Vaida dalinosi praktiniais įgūdžiais – gamino kavą ir mokė ją patiekti klientui.
     Jaunesniųjų klasių moksleiviai tą savaitę kvietėsi į svečius savo tėvelius bei senelius. Aldo mama (Aušra Kirijanovienė) ir Gailės tėtis ( Gytis Gruzdas) pamoką apie pardavėjo ir kultūros darbuotojo (režisieriaus) profesijas vedė penktoje klasėje, Inetos ir Gyčio močiutė Irena Andriūnienė šeštos ir aštuntos klasės mokiniams pasakojo apie savo darbą Antazavės seniūnijoje.
     Patys mažiausieji mūsų bendruomenės nariai – pradinių klasių moksleiviai taip pat prisijungė prie Nacionalinės karjeros savaitės renginių: jie savo klases ir antrojo aukšto stendą išdabino spalvingais savo svajonių profesijos piešinukais.
     Beje, Nacionalinės karjeros savaitės renginiai skatino svajoti ne tik pačius mažiausius. Savo profesines svajones prisiminti buvo priversti ir į susitikimus atvykę svečiai, mokinių klausiami „Kuo svajojote būti, kai buvote tokio amžiaus kaip mes?". Svajojo ir moksleiviai, dalyvavę susitikimuose, svajojo ir galvojo, kaip tas svajones įgyvendinti, o svajojant pritiko ir Nedos dainos „Popieriniai laivai" žodžiai, skambėję kiekvieno renginio pradžioje arba pabaigoje: „iš svajonės sidabrinės paleisiu į kelionę aš laivą popierinį".
     Dėkojame visiems prisidėjusiems prie Nacionalinės karjeros savaitės renginių organizavimo, radusiems laiko mūsų mokyklos vaikams papasakoti apie tai, ką ir kaip geriausio pasiekėte savo karjeros kelyje.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos
ugdymo karjerai koordinatorė

 

01

02

02b

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija