Tolerancijos diena mokykloje

DSCF3282pp    Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje lapkričio 16 dieną buvo paminėta Tolerancijos diena. Šiais metais Tarptautinę Tolerancijos dieną paminėjome išskirtinai – puošėme skėčius.
    Kodėl Tolerancijos dienos minėjimui buvo siūlomas skėtis? Ši pilietinės iniciatyvos idėja puikiai tinka rudeniui. Skėtis – tai daiktas, po kuriuo, lietui lyjant, gali sutilpti visiškai skirtingi žmonės. Žodis „tolerancija" reiškia pakantumą kitam, kitokiam, tai yra gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitus ir su jais sutarti.

Mūsų mokyklos mokiniai, vadovaujami klasių vadovų, palaikė šią idėją, įvairiai papuošė skėčius ir mokyklos antro aukšto foje surengė parodą. Kiekviena klasė ant skėčio parašė, kas yra tolerancija: dvyliktokų skėtis simbolizavo visas tautas po viena saule, vienuoliktokų skėtis skelbė lygybę „Visi skirtingi, visi lygūs", dešimtokai sukomponavo skėtį, atskleidžiantį kontrastą – tamsų ir šviesų pasaulį. Ir kitų klasių mokinių darbai buvo gana įdomūs.

Dėkojame visiems mokiniams ir mokytojams už kūrybiškumą, už gražias mintis už iniciatyvą.

Svarbiausia, ko gero, ne mokėti ištarti žodį tolerancija ir teisingai jį parašyti, o suprasti, ką jis reiškia. Lapkričio 16-ąją minime Tarptautinę Tolerancijos dieną, nors iš tiesų pravartu būtų kasdien prisiminti šį žodį ir jo reikšmę. Kad nebūtų skriaudų, nelaimių, karų, žudynių, ašarų ir skausmo...

8 klasės moksleivė
    Silvija Davainytė