Parodoje „Studijos 2014”

IMG 7086pp
    Dvyliktąjį kartą Lietuvos ir kongresų centre „Litexpo" vyko paroda „Studijos 2014". Tęsėme tradiciją - joje lankėmės ir mes, nemažas vienuoliktokų ir dvyliktokų būrys.

Turėjome galimybę lankytis net penkiose ekspozicijų salėse. Jas rinkomės pagal savo interesus ir poreikius. Čia galėjome susipažinti ne tik su visais Lietuvos universitetais ir kolegijomis, bet ir su aukštojo mokslo pasiekimais – robotais ir elektromobiliais - su tuo, ką sukuria Lietuvos universitetai. Tie, kuriems tiriamoji ir mokslinė veikla nebuvo patraukli, skubėjo į profesijoms ir amatams skirtą erdvę, kurioje buvo pristatoma daugiau nei 100 profesijų. Kiekviena profesinė mokykla ar profesinis mokymo centras varžėsi, kaip daugiau pritraukti lankytojų bei profesijas demonstravo gyvai. Savo gebėjimus rodė staliai, kirpėjai, siuvėjai, virėjai, konditeriai...

Norintys labiau pažinti save susitiko su psichologais ir karjeros konsultantais. 3 K zonoje prie kavos puodelio galėjome neformaliai pabendrauti su savo svajonių universiteto dėstytojais ir studentais.

Atsakymo į klausimą „Kuo būti ?" ir kodėl yra svarbu susikurti savo svajonių viziją bei išsikelti tikslus, kaip pažinti ir atrasti geriausias savo savybes padėjo ieškoti lektorius Saulius Jovaišas.
Puikias sąlygas pabūti studentais, paklausyti paskaitų apie žaliąją ir alternatyviąją energetiką ar ekologines statybines medžiagas sudarė VGTU (Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto) dėstytojai skaitę klausytojams įdomias paskaitas.

Su studijomis Vokietijoje, Lenkijoje, Nyderlanduose bei JAV bei tarptautiniais egzaminais galima buvo susipažinti pabendravus su tų šalių mokymo įstaigomis bei užsienio kalbų mokymą bei egzaminus organizuojančiomis įstaigomis, verslo dirbtuvėse savo patirtimi ir naudingais patarimais dalijosi jaunieji verslininkai bei darbdaviai... Parodos renginių programoje buvo daugybė pasiūlymų, visus išvardinti būtų sunku. Tačiau visų jų vienas tikslas – padėti mums apsispręsti, kokią studijų programą, kokią specialybę rinktis.

Tiesa, į Respublikinį Lietuvos studentų stalo futbolo čempionato finalą nespėjome, išskubėjome į Katedrą, kur su gide vaikštinėjomės po Katedros požemius, o Bažnytinio meno muziejuje apžiūrėjome Katedros lobyną ir taip pagilinome savo Lietuvos istorijos ir meno istorijos žinias bei arčiau susipažinome su ekskursijos vadovo darbu.

Rimgailė Dainytė

12 klasės mokinė