Atvyk studijuoti į Uteną

IMG 7234pp
     Antradienį (vasario 25 d) mokykloje lankėsi Utenos kolegijos dėstytojai ir studentai. Arčiausiai mūsų esančios aukštosios (neuniversitetinės) mokyklos atstovai susitiko su 11 – 12 klasių moksleiviais, su ugdymo karjerai koordinatore aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes. Dar rudenį su Utenos kolegija pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, numatytos bendros ugdymo institucijų veiklos.

Utenos kolegija siūlo net 20 studijų programų: 12 iš jų (Aplinkos apsaugos inžinerija, Aprangos dizainas ir technologija, Buhalterinė apskaita, Elektros energetika, Informacinių sistemų technologijos, Maisto produktų technologija, Svetingumo vadyba, Teisė, Transporto verslas, Turizmo ir viešbučių administravimas, Verslo vadyba, Žemės ūkio technologija) – Verslo ir Technologijų fakultete ir 8 studijų programas ( Bendrosios praktikos slauga, Burnos higiena, Dantų technologija, Kineziterapija, Kosmetologija, Odontologinė priežiūra, Socialinis darbas, Socialinė pedagogika) Medicinos fakultete.

Jau keletą metų populiariausių studijų programų sąraše – dantų technologija. Renkantis šias studijas privalomas manualinių gebėjimų testas, jo neišlaikius kandidatas netenka galimybės pretenduoti į šią studijų programą. Pasirengti manualinių gebėjimų testui Utenos kolegijoje organizuojami parengiamieji kursai.

Šiais metais startuoja nauja, tarptautinė (jungtinė su Rėzeknės aukštąja mokykla, Latvija) – Svetingumo vadybos studijų programa (anglų kalba). Įgijus šios studijų programos verslo ir vadybos profesinį bakalaurą bus galima dirbti vadybininkais apgyvendinimo ir/ar maitinimo, poilsio organizavimo paslaugas teikiančiose įmonėse, organizuoti svetingumo paslaugų verslą ir vadovauti jam, bus pasirengta dirbti nacionalinėje ir tarptautinėje svetingumo rinkoje.
Dar viena šių metų Utenos kolegijos pasiūlyta naujovė – galimybė moksleiviams pasirašyti ketinimų sutartį, pagal kurią įgyjama teisė gauti nuolaidą valstybės nefinansuojamai studijų vietai (iki 10 %).

Susitikime pristatyta probleminio mokymo(si), taikomo Utenos kolegijoje, privalumai, studentų mainų programos, aptartos studentų socialinės sąlygos, diskutuota apie absolventų įsidarbinimo perspektyvas Utenos apskrityje bei kituose regionuose, praktikas Lietuvos ir užsienio institucijose. Čia pat demonstruota ir praktinė studentų veikla: būsimoji kineziterapeutė Laura rodė pagrindinius kaklo masažo judesius, kosmetologiją studijuojanti ir apie savo verslą svajojanti Inga kūrė vakarinį makiažą, dalinosi veido odos priežiūros paslaptimis bei patarimais.

Ir studentai, ir dėstytojai kvietė vykti studijuoti į Uteną – laimingų žmonių miestą (socialinio projekto „Laimės barometras" duomenimis Utenoje gyvena laimingiausi Lietuvos žmonės) ir čia kurti savo karjerą.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos