Susitikta su partneriais

asu
    Bendravimas ir bendradarbiavimas su ASU (Aleksandro Stulginskio universitetu) prasidėjo dar praeitų mokslo metų kovo mėnesį. Pirmoji pažintis - ASU atstovų vizitas mūsų mokykloje, antrasis žingsnis - mūsų moksleivių dalyvavimas bendrame projekte „Arčiau universiteto, arčiau profesinės svajonės", toliau – bendradarbiavimo sutartis, pasirašyta jau šių mokslo metų pradžioje, pagal kurią numatytos bendros veiklos su nauju socialiniu partneriu. Tarp jų ir projekto „Erasmus Lietuvos mokykloms", kuriame esame ASU partneriai, veiklos.

    Bendradarbiavimo tąsa – penktadienį (vasario 28 d.) vykusi ASU dėstytojų bei studentų viešnagė Antazavėje ir bendras darbas. Tą dieną besikeisdami dirbome dviem grupėmis (10 klasės moksleiviai ir jungtinė 11 – 12 klasių mokinių grupė).

    Pirmoje bendrauta su ASU studentais ir studijų skyriaus vadybininku Antanu Girčiu, pristatyta Lietuvos švietimo mainų paramos fondo administruojama Erasmus mainų programa, jos tikslai ir uždaviniai, galimybės, kalbėta apie pasitaikančius iššūkius nusprendus studijuoti kitoje šalyje, įgytos studijų patirties užsienyje privalumus darbo ieškos bei visos karjeros kelyje. Tuo tikslu vestas užsiėmimas „Kaip įveikti viešojo kalbėjimo baimę?". O kad ji – įveikiama, puikiai demonstravo pagal minėtą mainų programą į ASU universitetą atvykę busimieji agronomai Kelian (Vokietija) ir Roberto ( Italija). Studentai pasakojo apie svetimoje šalyje patirtus sunkumus (didžiausias iš jų – kalbos barjeras), būdus ir formas įveikti bendravimo baimes, pristatė savo šalis, pagrindinius šių šalių įvaizdį formuojančius dalykus, jų ypatybes bei regionų skirtumus. Šalia žinių apie Erasmus – puiki anglų kalbos pamoka (anglų kalba – buvo darbinė grupės kalba) bei galimybė pabendrauti vokiškai, išmokti vieną kitą žodį itališkai ir taip praplėsti savo bendravimo kompetencijas užsienio kalba.

    Antrojoje grupėje tuo pačiu metu vyko ASU Agronomijos fakulteto dėstytojo doc. Aurimo Krasausko paskaita „Mikroorganizmai: mūsų draugai ir priešai". Vaizdžiai pristatyta mikrobiologijos mokslo istorinė raida, mikroorganizmų sukelti ir keliami pavojai žmonijai, mikroorganizmų rūšys, jų auginimo technologiniai procesai pramonėje, naujausi mikrobiologijos mokslo pasiekimai bei jų pritaikymas siekiant pagerinti mūsų gyvenimo kokybę. Taip pakartota daugelis biologijos pamokose besimokytų dalykų, daug dalykų sužinota naujai ir netikėtai.

    Tiek viena, tiek kita grupė supažindinta ne tik su jau žinomomis, bet ir naujomis (viena iš jų – Žuvininkystė ir akvakultūros technologijos) bei rengiamomis (pvz. Inžinerija ir teisė, Aplinkotyra, Medienotyra) ASU studijų programomis, studijų sričių ir krypčių finansavimo tendencijomis (didesnis finansavimas technologijos mokslų studijų sričiai), tikslinių stipendijų sistema. ASU Studentų atstovybės atstovė Milda (busimoji miškininkė, beje, šiuo keliu pasukusi po savanoriško darbo miške) papasakojo apie galimybes turiningai leisti laisvalaikį, sąlygas ieškoti savęs ir galimybes bei būtinybę pažinti save.

    Džiaugiamės kartu praleistu laiku, užsimezgusiais ryšiais, besiplečiančiu bendradarbiavimu ... Numatėme tolimesnius darbus, dėkojome vieni kitiems ir išsiskyrėme ketindami vėl susitikti.

Jovita Vainikevičiūtė

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos

ugdymo karjerai koordinatorė

 

1

2

3

3a

3B

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

paskutine

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija