Pusdienis Utenos regioniniame profesinio mokymo centre

Titulinis aTitulinis b

    Antrus metus iš eilės su dvyliktokais lankomės Utenos regioniniame profesinio mokymo centre. Čia baigusiems dvylika klasių siūloma mokytis net pagal šešias profesinio mokymo programas ir įgyti maisto produktų gamybos darbuotojo, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, automobilių mechaniko (pastaraisiais metais paklausiausia mokymo programa), pardavėjo ir barmeno, staliaus bei tarptautinių vežimų vairuotojo – ekspeditoriaus profesijas. Tiek mokytojai , tiek mokiniai vyksta į stažuotes užsienyje (kasmet Europos Sąjungos šalyse stažuojasi net kelios dešimtys moksleivių), kur tobulina įgytas praktines žinias, perima naujoves ir semiasi gerosios patirties.

    Susipažinome ne tik su profesinio mokymo programomis, centro mokymo baze (viena moderniausių Aukštaitijos regione), socialinėmis sąlygomis, bendrabučio kainomis (25 litai mėnesiui, neįskaitant mokesčio už sunaudotą vandenį) , stipendijų dydžiais (nuo 35 iki 99 litų) bei galimybėmis įsidarbinti.

    Mokiniams buvo surengti ir praktiniai užsiėmimai. Besidomintys prekybos įmonių vadybininko padėjėjo profesija (Erika, Viktorija, Jurgita, Kristina) specialiai įrengtoje klasėje kartu su profesijos mokytoja V. Mintaučkiene bei būsimomis prekybos įmonių vadybininkų padėjėjomis mokėsi apskaičiuoti kasos likutį, dirbti su moderniausiais kasos aparatais bei kasos juostomis. Automobilių mechanikų dirbtuvėse automobilių šaltkalvystės paslaptimis dalijosi profesijos mokytojas R. Sprindis, o Jurgita (ji būtų antroji mergina mokymo centre pasirinkusi šia profesiją) ir Karolis mokėsi skaityti brėžinius, susižymėti atstumus bei pasirengti reikiamos detalės gaminimui. Antroji Kristina kartu su maisto produktų gamybos mokiniais bei profesijos mokytoja A. Jurkštiene pagilinusi savo teorines žinias kapotos tešlos technologijos klausimais, čia pat formavo sausainius, stebėjo kepimo procesą, aptarė jo subtilybes, na, ir žinoma degustavo pagamintą produkciją.

    Apžiūrėjome įkurtuvių nuotaikomis gyvenantį sektorinį maisto perdirbimo cechą (jis duris atvers jau šį pavasarį). Čia veiks pažangiausiomis technologijomis įrengti mėsos, konditerijos, pieno bei žuvies gamybos cechai, kuriame savo praktinius įgūdžius tobulins maisto produktų gamybos darbuotojo profesiją pasirinkę mokiniai.

    Lankėmės neįgaliųjų profesinės reabilitacijos centre, kur sudarytos puikios sąlygos neįgaliųjų profesinei reabilitacijai bei integracijai į darbo rinką. Čia vyksta ir mokymo centro moksleivių pasirinktų modulių (pvz. kosmetologijos, kirpimo paslaugų) užsiėmimai.

    Žavėjomės profesijos mokytojų profesionalumu, gebėjimu paprastai paaiškinti sudėtingiausius dalykus, jų kantrumu ir nuoširdumu. Na, o dar labiau nudžiugino filmo apie Utenos regioninį profesinio mokymo centrą kadrai, kuriuose ir mums pažįstami veidai - Vytautas ir Evelina bei gražūs jau naujų mokytojų atsiliepimai apie buvusius mūsų mokinius, savo tolimesnį karjeros kelią pasirinkusius šioje mokymo įstaigoje.

Jovita Vainikevičiūtė

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos

ugdymo karjerai koordinatorė

1

2

3

4

5

6

7

8

9a

9b

10

11

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija