Šventėme Europos dieną

titulinistitulinis

    Europos Sąjungos idėją pirmą kartą 1950 m. gegužės 9 d. iškėlė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas. Todėl gegužės 9-ąją minima viena iš svarbiausių dienų ES. Europos dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose po ES institucijas Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre, diskusijose ir kituose renginiuose, kurių metu skleidžiama informacija apie Europos Sąjungą. Lietuvai šių metų gegužės mėnuo jubiliejinis – šalis švenčia savo dešimties metų narystę ES.

    Šį jubiliejų pažymėjome ir Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos bendruomenėje. Visą savaitę (gegužės 5 – 9 d.) 9 – 12 klasėse vyko pamokos apie Europos Sąjungos kūrimosi istoriją, Lietuvos narystės ES privalumus ir trūkumus, jaunesniųjų klasių moksleiviai (5 – 8 klasės) žaidė linksmuosius žaidimus apie ES, per lietuvių kalbos pamokas skaitė ir nagrinėjo graikų mitą apie Europos žemyno atsiradimą, pradinių klasių mokiniai (1 – 4 klasės) pasaulio pažinimo pamokų metu keliavo po Europos žemėlapį, rinkosi sau patraukliausią šalį, o vėliau iš žiedlapiuose nupieštų vėliavų dėliojo gėles, papuošusias mokyklos erdves.

    Penktadienį – Europos dieną – pradėjome akcija ,,Mėlyna – geltona": bebaigiančius sužaliuoti medžius dabinome dar dviem spalvom – mėlynais ir geltonais balionais bei kaspinais. Pasidžiaugę šalia mokyklos sužydusiu Europos parku, išskubėjome į viktoriną „Pažink Europos Sąjungą". Viktorinos dalyviai – 9 – 12 klasių komandos ir jų sirgaliai – bendramoksliai įtvirtino bei praplėtė žinias apie Europos Sąjungos istoriją, jos simbolius, bendrą valiutą – eurą. Tą dieną labiausiai džiaugėsi dvyliktokai – pirmosios vietos laimėtojai, teisingausiai atsakinėję į viktorinos klausimus.
Na, o Europos savaitės ir Europos dienos finišas – Europos egzaminas, šalyje vykęs jau penktąjį kartą, mokykloje rengėme jį pirmą sykį. Egzaminas: 20 klausimų apie Europos Sąjungą, jos istoriją, politinius veikėjus, valdžios institucijas, kultūros įžymybes bei pan. ir 20 minučių apmąstymui ir atsakymams surašyti. Tarp dvidešimt trijų Europos egzamine dalyvavusių 9 – 12 klasių moksleivių daugiausiai taškų surinko Santa Kėblytė (10 kl.), bandomojo egzamino (jis rengiamas 8 – 9 klasių moksleiviams) nugalėtoja - Jolita Vidrickaitė (9 kl.).

    Sveikiname abi laimėtojas, o Santai, įgijusiai teisę dalyvauti II – me ture, linkime kuo didžiausios sėkmės!

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos
pilietiškumo pagrindų mokytoja

vienas

du

parkas 1

parkas 2

parkas 3

parkas 4

parkas 5

parkas 6

parkas 7

parkas 8

viktorina 1

viktorina 2

viktorina 3

viktorina 4

viktorina 5

viktorina 6

Egzaminas 1

egzaminas 2

egzminas 3

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija