Šventėme Europos dieną

titulinistitulinis

    Europos Sąjungos idėją pirmą kartą 1950 m. gegužės 9 d. iškėlė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas. Todėl gegužės 9-ąją minima viena iš svarbiausių dienų ES. Europos dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose po ES institucijas Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre, diskusijose ir kituose renginiuose, kurių metu skleidžiama informacija apie Europos Sąjungą. Lietuvai šių metų gegužės mėnuo jubiliejinis – šalis švenčia savo dešimties metų narystę ES.

    Šį jubiliejų pažymėjome ir Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos bendruomenėje. Visą savaitę (gegužės 5 – 9 d.) 9 – 12 klasėse vyko pamokos apie Europos Sąjungos kūrimosi istoriją, Lietuvos narystės ES privalumus ir trūkumus, jaunesniųjų klasių moksleiviai (5 – 8 klasės) žaidė linksmuosius žaidimus apie ES, per lietuvių kalbos pamokas skaitė ir nagrinėjo graikų mitą apie Europos žemyno atsiradimą, pradinių klasių mokiniai (1 – 4 klasės) pasaulio pažinimo pamokų metu keliavo po Europos žemėlapį, rinkosi sau patraukliausią šalį, o vėliau iš žiedlapiuose nupieštų vėliavų dėliojo gėles, papuošusias mokyklos erdves.

    Penktadienį – Europos dieną – pradėjome akcija ,,Mėlyna – geltona": bebaigiančius sužaliuoti medžius dabinome dar dviem spalvom – mėlynais ir geltonais balionais bei kaspinais. Pasidžiaugę šalia mokyklos sužydusiu Europos parku, išskubėjome į viktoriną „Pažink Europos Sąjungą". Viktorinos dalyviai – 9 – 12 klasių komandos ir jų sirgaliai – bendramoksliai įtvirtino bei praplėtė žinias apie Europos Sąjungos istoriją, jos simbolius, bendrą valiutą – eurą. Tą dieną labiausiai džiaugėsi dvyliktokai – pirmosios vietos laimėtojai, teisingausiai atsakinėję į viktorinos klausimus.
Na, o Europos savaitės ir Europos dienos finišas – Europos egzaminas, šalyje vykęs jau penktąjį kartą, mokykloje rengėme jį pirmą sykį. Egzaminas: 20 klausimų apie Europos Sąjungą, jos istoriją, politinius veikėjus, valdžios institucijas, kultūros įžymybes bei pan. ir 20 minučių apmąstymui ir atsakymams surašyti. Tarp dvidešimt trijų Europos egzamine dalyvavusių 9 – 12 klasių moksleivių daugiausiai taškų surinko Santa Kėblytė (10 kl.), bandomojo egzamino (jis rengiamas 8 – 9 klasių moksleiviams) nugalėtoja - Jolita Vidrickaitė (9 kl.).

    Sveikiname abi laimėtojas, o Santai, įgijusiai teisę dalyvauti II – me ture, linkime kuo didžiausios sėkmės!

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos
pilietiškumo pagrindų mokytoja

vienas

du

parkas 1

parkas 2

parkas 3

parkas 4

parkas 5

parkas 6

parkas 7

parkas 8

viktorina 1

viktorina 2

viktorina 3

viktorina 4

viktorina 5

viktorina 6

Egzaminas 1

egzaminas 2

egzminas 3

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Valgiaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baigėsi antras rajoninio etapo dalykinių olimpiadų mėnuo.

    Džiaugiuosi mokinių pasiekimais, dėkoju mokytojams

Lietuvos mokinių 51-oji biologijos olimpiada
(mokytoja L. Mažiulienė)

1. Kamilė Buičenkaitė  III g kl.          1 vieta
 

Rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas
(mokytoja R. Kuzmienė)

1. Kamilė Buičenkaitė   III g kl.          2 vieta
2. Gabija Lašaitė   5 kl.   vertinimo komisijos padėka
 

Lietuvos mokinių matematikos olimpiada
(mokytoja D. Jankauskienė)

1. Aldas Kirjanovas  I g kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada
(mokytojas A. Svidinskas)

1. Mykolas Dainys   8 kl.         2 vieta
2. Martynas Dainys   III g kl.   2 vieta
 

Lietuvos 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiada
(mokytojas H. Taločka)

1. Gabija Trainytė  7 kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
(mokytojas D. Tvardauskas)

1. Martynas Dainys  III g kl.          3 vieta
 

AČIŪ IR SĖKMĖS!

DIREKTORĖ

sveikiname

Džiaugiamės mokiniais, kurie garsina mūsų gimnaziją

   Kamilė Buičenkaitė (III gimnazijos klasės mokinė) rajoninėje biologijos olimpiadoje užėmė 1 vietą, rajoniniame meninio skaitymo konkurse buvo antra.

   Gabija Lašaitė (5 klasės mokinė) rajoniniame meninio skaitymo konkurse apdovanota specialiąja padėka.

   Mykolas Dainys (8 klasės mokinys) respublikinės viktorinos „Pažink aviacijos pasaulį“ rajono etape laimėjo 1 vietą.

Ačiū Jums, mieli mokiniai. Be Jūsų nebūtų ir gimnazijos.

Direktorė

 

 

2018  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija