Mūsų moksleivių pasirinkimas

karjeros
     2013 – 2014 m.m. Antazavės Juozo Gruodžio vidurinę mokyklą (dabar Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija) baigė 18 abiturientų. Sėkmingai pasiekę brandos egzaminų sesijos finišą, moksleiviai rinkosi tolimesnio mokymosi kelius. Na, o tie keliai – įvairūs. Dvi moksleivės (Austėja ir Rimgailė), atitinkamai pasirinkusios pramogų industrijų bei biochemijos studijų programas naujuosius mokslo metus pradės Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) ir Vytauto Didžiojo universitetuose (VDU). Šiemet tarp mūsų moksleivių ypač populiarios koleginės studijos. Net septyni mokiniai apsisprendė studijuoti kolegijose ir įgyti aukštąjį neuniversitetinį išsilavinimą, tad antazaviškiai papildys Vilniaus (Vilniaus kolegija, Vilniaus kooperacijos kolegija), Utenos, Klaipėdos bei Šiaulių valstybinių kolegijų studentų gretas. Devyni jaunuoliai tęs mokymąsi įvairiuose šalies mokymosi centruose bei profesinėse mokyklose. Tarp jų – kaimynystėje esantis Utenos regioninis profesinis mokymo centras, Vilniaus technologijų ir verslo profesinis mokymo centras, karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras Kaune, Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykla bei Zarasų žemės ūkio mokykla.

Skirtingai nuo bendrų Lietuvos tendencijų (ir šiais metais dominavo socialinių mokslų sritis), mūsų moksleivių pasirinkime negalėtume išskirti vienos ar kitos vyraujančios studijų srities. Moksleiviai vienodai noriai rinkosi tiek socialinių, tiek biomedicinos, tiek ir technologijų sritims priklausančias studijų programas. Tarp pasirinktų studijų programų – verslas ir vadyba, informacijos paslaugos, kosmetologija, odontologas padėjėjas, informacinių sistemų diegimas ir priežiūra, išmaniųjų įrenginių technologijos ). Džiugu, kad daugumai būsimųjų studentų pasiūlytos valstybės finansuojamos studijų vietos.

Belieka pasveikinti mūsų buvusius moksleivius su Rugsėjo Pirmąja, palinkėti jiems sėkmingos kloties naujaisiais mokslo metais, padrąsinti juos ieškoti savęs, išbandyti ir atrasti save naujai pasirinktame karjeros kelyje.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos