Pravėrus Tyrėjų nakties duris

Titulinis
    Šiais mokslo metais pradėjau mokytis III G klasėje. Vis dažniau susimąstau, kokią profesiją pasirinkti, kokiu keliu pasukti baigus gimnaziją. Juk šis sprendimas – nelengvas, dažnai tolimesnę ateitį nulemiantis veiksnys..

    Turiu kelis pomėgius, mielus širdžiai užsiėmimus. Sakoma, paversk savo pomėgį darbu ir tau niekada nereikės dirbti. Tad mokyklos ugdymo karjerai koordinatorei Jovitai pasiūlius apsilankyti Tyrėjų nakties renginiuose, nutariau labiau pasidomėti, kaip mėgiamus užsiėmimus (tarp jų ir elektronika bei elektrotechnika) galėčiau panaudoti tolimesniame karjeros kelyje. Pasirinkau Kauno Technologijos universitetą (KTU) (dalyvauja ir kitos Lietuvos aukštosios mokyklos bei mokslo įstaigos). Vykome į renginius visa šeima, atidžiai išstudijavę Tyrėjų nakties renginių programą (jų pasiūlyta daugiau nei 250), pasirinkome mus labiausiai suintrigavusius.

    Tad iš pradžių su sese ir tėvais aplankėme interaktyvią parodą „Unikalūs elektronikos išradimai". Jie ir nustebino, ypač „Alavitos" įmonės naujovė – gyvybę sauganti lova. Po parodos skubėjome į atviras laboratorijas, kuriose studentai demonstravo savo idėjų įgyvendinimo galimybes, įrangą, supažindino su jos panaudojimu. Buvo akivaizdu, kad mokslinė laboratorija – tai ne mokyklos klasė. Susidomėję klausėmės profesoriaus Lino Svilainio paskaitos „Elektronika valdo". Dėstytojas vaizdžiai pristatė elektronikos panaudojimo sritis, naujus pasiekimus, jų praktinį poveikį mūsų gyvenimo kokybei. Lektorius Gintautas Narvydas savo paskaitoje „Kur gali rasti robotą?" pasakojo apie robotus, o tie, kas abejojo, jog svajonės pildosi, įtikėjo, kad robotai taps mūsų gyvenimo dalimi.

    Po paskaitų pasivaikščiojome po universiteto fakultetus, jaukiai ir svetingai mus pasitikusius. Atrodė, kad tą dieną dūzgia visas universitetas, o šurmulį keliantys studentai džiaugiasi savo veikla. Pasilabinome ir su buvusiu mūsų mokyklos mokiniu – Simonu, dabar jau KTU elektronikos ir elektros fakulteto III – ojo kurso studentu, taip pat Tyrėjų nakties renginių dalyviu.

    Grįžęs namo mąsčiau: „Gerai, kad aš dar tik trečiokas (taip dabar vadina mus III G gimnazistus) ir dar turiu laiko pamąstymams, kuriuo keliu pasukti, juk turiu dar ir kitų pomėgių".

P.S. Tyrėjų naktis Lietuvoje kaip ir daugelyje kitų Europos šalių (dalyvauja daugiau nei 30 šalių ir daugiau nei 300 miestų) pirmą kartą surengta 2005 metais. Jos tikslas – suartinti mokslininkus ir visuomenę, atverti mokslo centrų ir laboratorijų duris, leisti pasižvalgyti, kaip ir kur gimsta atradimai ir išradimai, populiarinti mokslinę veiklą, sugriauti mitą, kad moksliniai tyrimai vykdomi ir mokslininkai dirba ne tik universitetuose ar tyrimų institutuose, bet ir įmonėse, kur daugelis taikomųjų tyrimų neša tiesioginę naudą tiek pačioms įmonėms, tiek ir visai Lietuvai, atskleisti tyrėjų darbo žavesį ir prasmę. Šiemet Tyrėjų naktis pasiūlė daugiau nei 250 nemokamų renginių, leidusių pažinti labai skirtingas mokslo sritis, žavėjo smagiais eksperimentais, kvietė į paskaitas, diskusijas, simuliacijas, demonstracijas, ekskursijas, susitikimus su žinomais mokslininkais. Šis renginys tampa vis labiau matomas ir pritraukia vis daugiau lankytojų: vaikų, paauglių, studentų, net ištisų šeimų (daugiau apie tai www.tyrėjųnaktis.lt).

Malonu, kad ir mūsų mokyklos moksleivio Tomo Mieliausko šeima lankėsi šiame renginyje, kuris buvo puiki galimybė ugdyti(s) savęs, karjeros galimybių pažinimo kompetencijas, kompetenciją planuoti savo karjerą bei ją įgyvendinti. Džiugu, kad vis daugiau tėvų ir globėjų skiria dėmesio ugdymui karjerai, suvokia, kad jų vaidmuo jų vaiko ugdymo karjerai srityje yra itin reikšmingas.

Tomas Mieliauskas
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
III G klasės moksleivis
Jovita Vainikevičiūtė
ugdymo karjerai koordinatorė

Pirma

DSC 4107

IMG 01951-600x400

tn

tn2

tyreju naktis-3

tyreju naktis-33

tyr n

Paskutine

 

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija