Dar vienas susitikimas

Titulinis
    Viena iš ugdymo karjerai programos įgyvendinimo darbo krypčių – susitikimų su įvairių profesijų atstovais organizavimas. Šį kartą vyresniųjų klasių moksleiviai susitiko su interjero dizaineriu Andriumi Semionovu. Įžanginėje dalyje moksleiviams pristatėme Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją (VDTK), kurioje Andrius ir įgijo savo specialybę.

    VDTK – viena patraukliausių kolegijų, kurioje galima pasirinkti daugiausia menų bei technologijos mokslų studijų sričių programas. Keturi kolegijos fakultetai (Statybos, Dizaino, Petro Vileišio geležinkelio transporto, Technikos) siūlo net 19 studijų programų, populiariausios tarp jų – automobilių techninis eksploatavimas, interjero dizainas, statyba. Daugumą programų galima studijuoti tiek nuolatine (dienine), tiek ištęstine (neakivaizdine arba vakarine) studijų forma. Studentų skaičiumi – tai ketvirtą vietą užimanti valstybinė kolegija šalyje. Beveik pusę visų studentų sudaro vilniečiai, likusi dalis atvyksta iš kitų Lietuvos regionų, todėl didelis dėmesys skiriamas studentų apgyvendinimui – visiems to pageidaujantiems studentams suteikiamas bendrabutis.

    Andrius šią kolegiją baigė 2011 metais, o interjero dizainerio karjerą pradėjo įmonėje RV Architektų studija, dabar dirba kompanijoje V – Real. co. uk, kuri įsikūrusi Anglijoje ir užsiima 3D architektūros vizualizavimu (interjeru, architektūros vizualizacijomis, animacijomis). Andrius ragavęs ir emigranto duonos, dvejus metus dirbęs panašų darbą Londone, tačiau šis megapolis atrodęs svetimas, šaltas ir nejaukus, todėl nusprendęs grįžti į gimtinę, nesigailįs, esąs patenkintas darbu ir uždarbiu. Vienu sėkmingiausių projektų savo darbinės veiklos pradžioje, suteikusių pasitikėjimą savimi, padidinusių savivertę svečias įvardijo darbą su garsiausiais Baltijos šalių fotografais studijoje Ciklopas, kur ką tik diplomą gavusio dizainerio užduotis buvo atskleisti baldo grožį, t. y. kurti interjerus SBA baldų katalogui, kurį susitikimo metu galėjome įvertinti ir mes.

    Andrius pasakojo, būdamas moksleiviu išbandęs daug veiklų, kol susivokęs, kuriuo keliu pasukti: aštuonerius metus slidinėjęs, ketverius metus lankęs muzikos mokyklą, mėginęs su grupe muzikuoti, vėliau visai rimtai susidomėjęs daile, dirbdamas kartu su tėčiu įgijęs vidaus ir išorės apdailininko patirties. Sakęs, jog didelę įtaką jo posūkiui į dailės kelią turėję dailės mokytojai Nomeda ir Šarūnas Saukos, jų meno ir gyvenimo pamokos. Tad neatsitiktinai raginęs ir mūsų moksleivius imtis kuo įvairiausių darbų, išbandyti kuo daugiau veiklų, leisti skleistis savo pomėgiams. Tik ieškant ir bandant atsiveria akys, susivokiama, ko norima ir priimami sprendimai.

    Dar daug įvairių savo karjeros faktų susitikimo metu atskleidė Andrius, dalinosi savo dar neilga, bet spalvinga patirtimi, asmeniniais potyriais, mielai atsakė į moksleivius dominusius klausimus. Dėkojame Andriui už jo papasakotą sėkmės istoriją ir linkime jam kuo geriausios kloties profesiniame bei asmeniniame gyvenime.

 

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos ugdymo karjerai koordinatorė

Pirma

Antra

trecia

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija