Lankėmės parodoje STUDIJOS 2015

titulinis
    Tarptautinei mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodai Studijos 2015 pradėjome ruoštis dar sausio pabaigoje: analizavome renginių programą, sudarinėjome dienotvarkę, planavome laiką ir veiklas. Vasario 5 d. (ketvirtadienį ) nuvykę į parodų ir kongresų centrą „Litexpo" įsitikinome, jog kruopštus mūsų pasirengimas buvo labai reikalingas. Atrodė, kad į „Litexpo" susirinko visi šalies moksleiviai, o rūmų erdvėse vykstantys renginiai buvo vienas už kitą patrauklesni ir spalvingesni, tad nepasirengus iš anksto, būtų buvę sunku atsirinkti, kas svarbiausia ir naudingiausia, dar sunkiau suspėti visur dalyvauti.

 po-I-pastraipos

  Daugiausia moksleivių lankėsi 4 -oje salėje, kur buvo pristatomas aukštasis mokslas Lietuvoje, kolegijų ir universitetų siūlomos studijų programos, specialybės, studijų finansavimas, švietimo ekspertinės ir koordinuojančios institucijos bei 5 -oje salėje, kur galima buvo susipažinti su reikalingiausiomis profesijomis ir amatais, ugdymo įstaigomis, rengiančiomis šių profesijų darbuotojus.

a

b

c

d

e

f

g

h

i

k

 

    Čia pat profesijos buvo demonstruojamos ir gyvai: šakočių gamintojai prie krosnies liejo tešlą, busimieji puodžiai žiedė puodus, medelynų darbuotojai demonstravo medelių skiepijimo etapus, baldžiai darbavosi prie staklių, o gausiai susirinkę busimieji visažistai ir kirpėjai visiems norintiems darė makiažą ir šukuosenas. Savo aukštąsias ir profesines mokyklas atstovaujantys dėstytojai ir studentai mielai atsakinėjo į visus rūpimus klausimus ir dalino patarimus.

a

b

c

d

e

f

g

h 1

h 2

i

j

k 1

k 2

l

m

    Tie, kuriems rūpėjo studijos užsienyje, užsienio kalbų kursai, tarptautiniai egzaminai skubėjo į 3 – ąją salę, kurioje buvo įsikūrusios lietuvių pamėgtos ugdymo įstaigos užsienyje.

    Atskira erdvė buvo skirta aukštojo mokslo ir verslo ekspozicijai „Kūrybinės industrijos – kūrybingai asmenybei", kurioje lankytojai galėjo susipažinti su įvairiomis naujųjų medijų kultūros formomis, meno sąsajomis su informacijos ir komunikacijos technologijomis, žinių ekonomika, naujųjų medijų įtaka įvairiose visuomenės gyvenimo srityse – miesto erdvėse, versle, kultūroje, virtualioje komercijoje. Besidomintys kūrybinėmis industrijomis turėjo galimybę susitikti su kūrybinių industrijų specialiste Laima Penekaite ir pasiklausyti paskaitos „Naujųjų industrijų menas ir kūrybinės industrijos".

IMG 7867

IMG 7869

IMG 7870

    Interaktyvi zona "Pažink save" siūlė susitikimus su psichologais, karjeros konsultantais, darbdaviais, „Inovacijų alėja" siekė sudominti jaunimą technologiniais mokslais, pademonstruoti jų galimybes, paskatinti juos studijuoti, kelti aukštojo mokslo Lietuvoje vertę.

A

B

    Ypatingo jaunimo susidomėjimo susilaukė psichologo, verslininko, asmenybės ir verslo konsultanto Siksto Ridzevičiaus seminaras „Kuo būti?, Kokią specialybę pasirinkti?". Čia susirinko visi tie, kuriems rūpėjo atsakymai į klausimus „Kas man tinkamiausia?, Kaip rinktis?, Kaip pasirinkti, kad ateityje galėčiau dirbti mėgstamą darbą?, Ar galiu rinktis tai, ko noriu ?, Kaip pasirinkti patinkančią ir ekonomiškai naudingą specialybę?" Tiesa, laukto recepto nebuvo, tačiau pamąstyti ir pasikalbėti su savimi ir savo širdimi šie klausimai privertė kiekvieną atėjusį į seminarą.

C

D

E

F

IMG 7839

    Dar daug visokių renginių galima buvo aplankyti parodoje „Studijos 2015", tačiau čia praleidę gerą pusdienį dar išskubėjome į vieną labiausiai lankomų objektų Vilniuje – Valdovų rūmus. Mus pasitikęs gidas Saulius papasakojo šių rūmų istoriją nuo jų atsiradimo iki dabartinio atstatymo, tad vedžiojo moksleivius nuo maketo prie maketo, pasakojo apie čia surastus eksponatus, žymiausius rūmų valdovus, jų indėlį į Lietuvos politikos ir kultūros istoriją. Taip pakartojome svarbiausias Lietuvos istorijos datas, prisiminėme kai kuriuos garsiausius valdovus, jų nuveiktus darbus, susidarėme įspūdį apie jų gyvenimo būdą ir kasdienybę. Gidui pabaigus ekskursiją, pažintis su Lietuvos valdovų gyvenimo aplinka ir įpročiais tęsėsi edukaciniame užsiėmime „Renesanso muzika", kurį mums vedė senosios muzikos ekspertė Ieva. Sužinota ne tik, apie tai, kokią muziką mėgo to meto šalies valdovai, kas ją atlikdavo, kokiais instrumentais dažniausiai grota, bet ir pasinaudota galimybe pamuzikuoti, improvizuoti, prisiliesti prie kiekvieno instrumento, pajusti jo skambėjimą.

1

2

3

4

5

6

7

8

IMG 7974

    Mokiniai mano, kad tą dieną sužinota daug naujo, patikrinta informacija, kuri jau buvo žinoma ar dėl kurios buvo abejojama, rasti atsakymai į nerimą kėlusius klausimus, kiti galvoja, kad tuo, kuo buvo tikri, dabar priversti suabejoti, tad sprendimas, kurį kelią pasirinkti nebus lengvas, reikalaus dar daug apmąstymų ir svarstymų.

 

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatorė

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija