Lietuvos Nepriklausomybės 25 – mečiui

Titulinis vienasTitulinis du

Kovo 11- osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtpenkmečiui rengtis pradėjome dar Vasario 16 – osios dienos išvakarėse: atidarėme draugystės apyrankių pynimo dirbtuvėles, taip prisijungdami prie vieno iš Lietuvos Nepriklausomybės jubiliejui skirtų renginių, mokinių ir studentų inicijuotos ir LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos akcijos "Lietuvai ir man". Beveik keturias savaites su šūkiu "Prisijunk ir tu, pink apyrankę kartu!" Juozo Gruodžio gimnazijos bendruomenės nariai, tiesa, daugiausiai moksleiviai, mokomi technologijų mokytojos Daivos Mieliauskienės rišo mazgus, pynė apyrankes, dovanojo jas savo vyresniems ir jaunesniems draugams, šeimos nariams ar mokytojams. Apyrankės pintos ne tik sau, jos dovanotos ir Lietuvai, tad dalyvauta kovo 6 d. (penktadienį) baigiamajame akcijos renginyje Vilniuje. Aktyviausi moksleiviai (1 – 5 kl. mokiniai) vyko į Nacionalinį dailės muziejų, kur ant Gediminaičių stulpų konstrukcijos užrišo ir savo apyrankes. Papuošti Gediminaičių stulpai, išklausytas LR Respublikos Prezidentės sveikinimas, klausytasi „Biplan" grupės koncerto. Be to, moksleiviai lankėsi Nacionaliniame muziejuje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Lietuvių tautinis kostiumas". Čia susipažinta su visų Lietuvos regionų tautiniais drabužiais, tautinio kostiumo sudėtinėmis dalimis, audiniais, būdingomis spalvomis, ieškota ir savojo regiono apdaro, mokytasi jį apibūdinti.

Kovo 10 d. (antradienį) Antazavės bendruomenė buvo pakviesta į Lietuvos Nepriklausomybės 25 – mečiui paminėti skirtą šventinį renginį. Prisiminus 1990 m. Kovo 11 – osios istorines akimirkas, sugiedojus tautinę giesmę I – IV g klasės moksleiviams surengta viktorina „Nuo Vasario 16 – osios iki Kovo 11 – osios". Prie gimnazistų taip pat prisijungė ir kiti Antazavės bendruomenės atstovai: jauniausiems - I g moksleiviams atsakinėti į klausimus padėjo Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas, II g komandą papildė Antazavės bendruomenės centro tarybos narys Gytis Gruzdas, III g klasės moksleiviai į komandą pasikvietė Antazavės seniūnijos darbuotoją Audronę Kačiulienę, buvęs mokyklos moksleivis, dabar Antazavės girininkijoje besidarbuojantis Arūnas Merkys, talkininkavo vyriausiems – IV g klasės mokiniams. Klausimai, atsakymai, jų komentarai dalyviams ir žiūrovams priminė bei įtvirtino svarbiausius kovos už Lietuvos nepriklausomybę momentus, įvykius, vardus ir pavardes, skaičius ir faktus.

paskutinė

Jaunesnieji bendruomenės nariai (ikimokyklinė ir priešmokyklinė ugdymo grupės, 1 – 6 kl.) į šventę skubėjo pasipuošę gimtadienio kepuraitėmis. Pirmojo aukšto foje sustoję trispalviais žiedais, skanduodami savo šūkius, jie prisijungė prie visoje šalyje tą dieną (kovo 10 d., 10 val.) vykusios akcijos „Gyvasis tautos žiedas" ir taip išreiškė savo vienybę ir bendruomeniškumą.

Jaunimo folkloro ansamblis „Ramtatūris" šventės proga bendruomenei surengė koncertą, o jo vadovė Dalia Paliūnienė dalinosi šiltais prisiminimais apie Atgimimą ir Sąjūdį, Baltijos kelią, Lietuvos žmonių atkaklumą ir ryžtą rinktis ir ginti laisvę, to meto nuotaiką ir mintis.

Lietuvos 25 – ojo gimtadienio proga Antazavės bendruomenę sveikino Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Keršys, Antazavės seniūnas Algirdas Lekaveckas, gimnazijos direktorė Aldona Svidinskienė.

Džiaugtasi ir geriausiais mokyklos mokiniais. Gražia tradicija mokykloje tampa Lietuvos valstybės švenčių proga juos apdovanoti ir jiems padėkoti. Gimnazijos direktorė Aldona Svidinskienė padėkos raštus už labai gerus mokymosi pasiekimus įteikė Žadminai Gruzdaitei (1 kl.), Aivydui ir Mantvydui Davainiams (1 kl.), Mykolui Dainiui (5 kl.), Rasai Dainytei (IIg), Santai Kėblytei (III g), už sėkmingą dalyvavimą konkursų ir dalykinių olimpiadų rajono etapuose apdovanoti Greta Mieliauskaitė (7 kl.), Rasa Dainytė (II g), Santa Kėblytė (III g), Virginija Davainytė (III g), Tomas Mieliauskas (III g), Augustas Rožkovas (III g), Deividas Tumėnas (IV g), Giedrius Pupeikis (IV g), Eimantas Markevičius (IV g), Linas Vidrickas (I g), Dovydas Rybakovas (I g), prizai įteikti ir viktorinos „Nuo Vasario 16 – osios iki Kovo 11 – osios" nugalėtojams – IV g klasės moksleivių komandai bei kitiems dalyviams. Nepamiršti ir mokytojai: už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Lietuvai ir man" padėkos raštu apdovanota technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė, pilietinių iniciatyvų palaikymą pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūtė, ilgametį, stropų ir sąžiningą darbą savo jubiliejų švenčiantis istorijos mokytojas Darius Tvardauskas.

Jubiliejinius renginius užbaigė gimnazijos moksleivių dalyvavimas dar vienoje pilietinėje akcijoje – šventiniame bėgimo maratone „Tikime laisve", kurią kovo 11 d. (trečiadienį) organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos Salako ir Degučių seniūnijos. Antazavės bendruomenės vienuolikė - kūno kultūros mokytojas Valerijus Semionovas kartu su dar dešimt gimnazijos moksleivių (Domantas Dijokas, Gytis Andriūnas, Mantas Mažeika, Deividas Putickij, Valentina Galinskaja, Silvija Davainytė, Virginija Davainytė, Deividas Lekaveckas, Alvydas Davainis, Deividas Tumėnas) sėkmingai įveikė simbolinį 11 km. ruožą nuo Nepriklausomybės paminklo Degučių gyvenvietėje iki Nepriklausomybės paminklo Salako miestelyje. Šį kartą nugalėtojų nebuvo, nugalėjo visi, o pergalė – jau 25 – tuosius savo laisvės metus skaičiuojanti Lietuvos valstybė.

Džiaugtasi laimėjimais, sveikinta, linkėta, linkėta saugoti ir branginti tai, kas iškovota ir pasiekta, nuoširdžiai dirbti kiekvienam ir visiems, dirbti savo bendruomenės, savo kaimo, savo šalies gerovei.

Jovita Vainikevičiūtė

Juozo Gruodžio gimnazijos