Susitikome su profesoriumi Libertu Klimka

titulinis
    Dusetų Kazimieros Būgos biblioteka kovo 24 d.(antradienį) kvietė į susitikimą su etnologu, profesoriumi Libertu Klimka. Dusetos – ranka paduot, tad nusprendėme ir mes (I – IV g klasės mokiniai) vykti į susitikimą su žymiu etninės kultūros tyrinėtoju, kurio pasakojimus bei komentarus dažnai girdime per Lietuvos radiją (ypač prieš kalendorines šventes).

    Prieš pradėdamas savo paskaitą „Kuo įdomi Lietuva: gimtoji kalba, istorinė atmintis, tautiniai papročiai ir tradicijos" profesorius pristatė savo naujausią knygą „Istorijos vėjų pagairėje", paaiškino, kodėl nusprendė ją parašyti. O priežastis - labai paprasta - artėjantis Lietuvos šimtmetis (1918 – 2018), tad jau dabar nusprendęs įprasminti artėjantį jubiliejų ir įamžinti savo knygoje visus tuos (tiesa, ne taip girdėtus ir žinomus vardus ir pavardes), palikusius pėdsaką Lietuvos kelyje į Laisvę 1918 – aisiais. Prie šimtmečio paminėjimo profesorius skatino prisidėti ir klausytojus, pavyzdžiu pateikdamas ąžuolyną Jono Basanavičiaus tėviškėje.

    Pristačius knygą, klausėmės gerbiamo Liberto Klimkos pamąstymų apie tai, kuo galėtume didžiuotis, išsiskirti iš kitų Europos tautų, kas galėtų didinti mūsų tautos savivertę, kodėl neturėtume savęs menkinti bei nuolat plakti. Priminus tautinės tapatybės sudedamąsias dalis, žodžiu ir vaizdu profesorius pristatė tuos lietuvių kalbos, istorinės atminties, kultūros (papročių ir tradicijų) paminklus, kurie mums leidžia jaustis išskirtiniais, įdomiais ir patraukliais kitoms Europos tautoms. Pagrindinis profesoriaus rūpestis, lūkestis ir uždavinys – perduoti tai ateinančioms kartoms.

    Taigi, puiki kalbos, istorijos bei etnokultūros pamoka ir prasmingas susitikimas su etnokultūros žinovu, simboliška - prieš pat Gandrines (kovo 25 d. – Gandrinės).

Liveta Juozėnaitė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
IV g klasės mokinė

1

2

3

4

klimka

 gandrines A

Gandari B

gandras C

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Valgiaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baigėsi antras rajoninio etapo dalykinių olimpiadų mėnuo.

    Džiaugiuosi mokinių pasiekimais, dėkoju mokytojams

Lietuvos mokinių 51-oji biologijos olimpiada
(mokytoja L. Mažiulienė)

1. Kamilė Buičenkaitė  III g kl.          1 vieta
 

Rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas
(mokytoja R. Kuzmienė)

1. Kamilė Buičenkaitė   III g kl.          2 vieta
2. Gabija Lašaitė   5 kl.   vertinimo komisijos padėka
 

Lietuvos mokinių matematikos olimpiada
(mokytoja D. Jankauskienė)

1. Aldas Kirjanovas  I g kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada
(mokytojas A. Svidinskas)

1. Mykolas Dainys   8 kl.         2 vieta
2. Martynas Dainys   III g kl.   2 vieta
 

Lietuvos 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiada
(mokytojas H. Taločka)

1. Gabija Trainytė  7 kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
(mokytojas D. Tvardauskas)

1. Martynas Dainys  III g kl.          3 vieta
 

AČIŪ IR SĖKMĖS!

DIREKTORĖ

sveikiname

Džiaugiamės mokiniais, kurie garsina mūsų gimnaziją

   Kamilė Buičenkaitė (III gimnazijos klasės mokinė) rajoninėje biologijos olimpiadoje užėmė 1 vietą, rajoniniame meninio skaitymo konkurse buvo antra.

   Gabija Lašaitė (5 klasės mokinė) rajoniniame meninio skaitymo konkurse apdovanota specialiąja padėka.

   Mykolas Dainys (8 klasės mokinys) respublikinės viktorinos „Pažink aviacijos pasaulį“ rajono etape laimėjo 1 vietą.

Ačiū Jums, mieli mokiniai. Be Jūsų nebūtų ir gimnazijos.

Direktorė

 

 

2018  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija