Gimnazijoje lankėsi partneriai

titulinis
    Jau dvejus metus mūsų gimnaziją ir ASU (Aleksandro Stulginskio universitetą) sieja gražios partnerystės ryšiai. Vykdydami bendradarbiavimo sutarties įsipareigojimus ugdymo karjerai srityje – ASU atstovai kovo 27 d. (penktadienį) tradiciškai atvyko susitikti su mūsų gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviais.

    Pirmoje susitikimo dalyje pristatytos 2015 m. priėmimo į aukštąsias universitetines mokyklas naujovės, o jų tikrai yra. Tai ir reikalavimas abiturientams, pretenduojantiems į valstybės finansuojamą studijų vietą išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį bei užsienio kalbos B1 (anglų, prancūzų arba vokiečių kalbos) lygiu egzaminus, tai ir pasikeitęs kvietimų studijuoti aukštojoje mokykloje skaičius (vietoj buvusių dviejų abiturientas, turintis reikiamą konkursinį balą, gaus tik vieną pasiūlymą). Studijų skyriaus vadybininkas Antanas Girčys mokė abiturientus, kaip gudriau išdėlioti studijų programas pildant prašymą, dalinosi žiniomis apie valstybės finansavimą pagal studijų kryptis, konkursinius balus. Moksleiviai supažindinti su tikslinių studijų vietų skirstymo tvarka bei sistema (tai gali būti tiek valstybės tikslinė, tiek privačių įmonių), lyderio stipendijos sąlygomis, įsipareigojimais gavus tokią stipendiją. Kaip visada pristatyti ASU fakultetai (Agronomijos, Miškų ir ekologijos, Vandens ūkio ir žemėtvarkos, Ekonomikos ir vadybos, Žemės ūkio inžinierijos), daugumai žinomos ir visai naujos studijų programos (Žuvininkystė ir akvakultūros technologijos, Miestų ir rekreacinė miškininkystė ir pan.), kalbėta apie studijų kokybę (daugiau apie tai www.skvc.lt), įsidarbinimo baigus vieną ar kitą studijų programą perspektyvos bei karjeros galimybes.

1-1

1-2

1-3

1-4

    Antroje susitikimo dalyje gimnazistai bendravo su ASU lektore daktare gerb. Ramune Masiene, kuri moksleiviams skaitė paskaitą tema „Augalų dauginimas „invitro"". Moksleiviai ne tik susipažino su šio augalų dauginimo metodo teorija (etapais, sąlygomis, rizikos faktoriais, procesu), jį iliustruojančiais vaizdais skaidrėse, bet galėjo ir realiai pamatyti mėgintuvėliuose ir lėkštelėse ant terpės augančius augalus, kuriems pritaikytas „invitro" dauginimo būdas. Lektorė išsamiai pasakojo, kaip šie darbai atliekami, stebimi, aprašomi ir analizuojami ASU Biologijos ir augalų biotechnologijos instituto laboratorijose, supažindino su laboratorijoms būdingomis darbo sąlygomis, mokslinės - tiriamosios veiklos ypatumais, augalų biotechnologijos mokslo perspektyvomis.

    Papasakota ir apie savo profesinę karjerą, posūkį į mokslinį – tiriamąjį darbą. Įdomu, kad, kaip ji sakė, augusi ant asfalto, visada domėjosi ja supančia aplinka, visų pirma augalais, mėgo sodo darbus, tad neatsitiktinai apsisprendusi dar tuometinėje LŽŪA (Lietuvos žemės ūkio akademijoje) Agronomijos fakultete pasirinkti gėlininkystės ir daržininkystės mokslų studijas. Na, o pasukti mokslininkės keliu paskatino įgyta patirtis užsienio šalių (Anglijos, Šveicarijos, Vokietijos ir kt.) universitetuose, ten įgytos žinios ir didelis noras jas pritaikyti praktinėje veikloje. Gerb. Ramunė Masienė ragino ir mūsų moksleivius – būsimus studentus - pasinaudoti tarptautinių mainų programomis, atveriančiomis galimybes perimti kitų šalių geriausią patirtį.

    Surengus trumpą viktoriną, išdalinti svečių prizai, kiekvienam mokiniui įteiktas informacinės medžiagos rinkinys apie studijas ASU. Džiaugtasi dar vienu susitikimu ir planuoti nauji, pasvajota ir apie dar vieną gimnazijos moksleivių apsilankymą Aleksandro Stulginskio universitete (lankytasi 2013 m.). Juk neatsitiktinai sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti.

2-1

2-2

2-3

2-4

2-5


Jovita Vainikevičiūtė
Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatorė

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija