Pažintinė išvyka į Gražutės regioninį parką

Dar Antikos laikais Menandras teigė, kad „nuo gamtos niekur nedingsi“. Šiandien galime pridurti, kad oras, kuriuo kvėpuojame, yra visų bendras, pasaulio vandenynai, kurie skalauja šimtus valstybių krantų, yra visų. Migruojantys gyvūnai, paukščiai bėga ir skrenda ne ten kur nori žmogus, o ten, kur motinos Gamtos įsakyta.

 

 

 

Malonu pranešti, kad šių metų lapkričio 11 dieną 9 ir 10b klasės moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti mokomojoje pažintinėje išvykoje į Gražutės regioninį parką. Šiame parke 2007 m. atlikti pirmieji kirtimai ir įrengtas pažintinis takas „Ąžuolas“. Tai pirmasis Lietuvoje privačioje valdoje įrengtas takas, kurio ilgis 2000 m. Tako trasoje yra 12 informacinių stendų.

Pažintinė kelionė truko apie 2 val., kur išvykos vadovas, Lietuvos gamtos fondo darbuotojas Darius Stončius, labai įdomiai pristatė kiekvieną informacinį stendą, papasakojo apie gamtosaugos organizacijos stendą, papasakojo apie gamtosaugos organizacijos veiklą, susijusią su gyvosios gamtos išsaugojimu.

Didžiausią įspūdį paliko miške saugomas medis milžinas – ąžuolas. Tai seniausias medis šioje privačioje valdoje, kurio kamieno apimtis net 4 metrai. Ant šio medžio auga 25% visų valdoje rastų kerpių rūšių. Viena jų įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą. Visiems yra svarbu kuo ilgiau išsaugoti gyvybingą medį, bet jis nebūtų šalinamas ir tuo atveju, jei nudžiūtų ar išvirstų.

Ąžuolo aplankymu ši pažintinė išvyka nesibaigė. Buvome nuvežti į gražią poilsiavietę prie Luodžio ežero „Paukščių takas“. Ten mūsų laukė tikra staigmena – šilti ir skanūs pietūs. Pasistiprinę išklausėme paskaitą apie svetimų žemių augalus, apie gaisrų žalą ir naudą miškui, apie pasaulio gamtos fondo veiklą.

Visiems moksleiviams ir mokytojams ši išvyka tikrai labai patiko. Grįžome pailsėję, pilni įspūdžių, o svarbiausia supratę, kad žmogus, tinkamai naudodamas gamtos gėrybes, išsaugo ir patį save. Dėkojame visiems už suteiktą galimybę dalyvauti šioje pažintinėje išvykoje Gražutės regioniniame parke.

 

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Rima Kėblienė

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija