Su svečiais apie energetiką

titulinis Atitulinis B

    Balandžio 28 d. (antradienį) gimnazijoje lankėsi LR Seimo narys, Atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas su savo komanda. Komandoje - KTU dėstytojas docentas Algimantas Balčius, IAE (Ignalinos atominė elektrinė) radiacinės saugos inžinierius Antanas Šutas, IAE vyresnioji komunikacijos specialistė Ovidija Marcinkutė, IAE vyresnioji personalo mokymo specialistė Gražina Laucevičienė, Seimo nario patarėjas Valentinas Grumbinas.

    Svečiai pristatė dvi energijos inžinerijos studijų krypties bakalauro studijų programas – Šilumos energetika ir technologijos bei Branduolinė energetika. Šias studijų programas siūlo KTU (Kauno technologijos universitetas) Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas. Pirmosios pakopos studijos (bakalauras) trunka 4 metus, o studijų eigoje pasirenkama specializacija (šilumos energetika, šaldymo inžinerija, naftos, dujų ir biokuro inžinerija renkasi studijuojantys šilumos energetiką ir technologijas, studijuojantiems pagal branduolinės energijos inžinerijos bakalauro programą siūloma atominių elektrinių bei branduolinės energetikos inžinerijos specializacija ). Pagal šias programas rengiami specialistai šiluminėms ir atominėms elektrinėms, šilumos tiekimo, maisto, chemijos, kuro gavybos, perdirbimo, tiekimo, saugojimo ir kitų pramonės šakų įmonėms ir mokslo institucijoms. Šios srities specialistai projektuoja, konsultuoja, kuria ir tobulina šilumą (šaltį) generuojančias bei naudojančias technologijas, įsisavina atsinaujinančius bei vietinio kuro energijos šaltinius, užsiima moksline veikla.

    Susitikimo metu daug kalbėta apie tikslinį šių studijų programų finansavimą (TF). Priėmimas į studijų programas, kurioms skirtas tikslinis finansavimas, vyks bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas metu. Stojantieji, norintys pretenduoti į valstybės tiksliniu būdu finansuojamas studijų vietas, savo norą turės pažymėti užpildydami papildomą prašymą LAMA BPO sistemoje. Įstojusieji į tiksliniu būdu valstybės finansuojamą vietą už studijas nemokės ir bus aprūpinti darbo vietomis. Darbdavys įsipareigoja įdarbinti baigusį studijas studentą ne trumpesniam kaip trejų metų laikotarpiui. Baigusiems numatoma pasiūlyti darbo vietas UAB „Lietuvos energija", UAB „Beijer refrigeration" Vilniuje, UAB „Kauno energetikos remontas" Kaune, UAB „Tauragės šilumos tinklai" Tauragėje, AB „Umega" Utenoje, VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje Visagino mieste.

    Su situacija atominėje elektrinėje bei įmonėje atliekamais uždarymo darbais ir tolimesnėmis elektrinės perspektyvomis mokiniai buvo supažindinti ypač išsamiai. Nepaisant įgyvendinamų IAE eksploatavimo nutraukimo projektų, įmonė veiks dar keletą dešimtmečių., tad aukštos kvalifikacijos branduolinės energetikos darbuotojai ir toliau šiai įmonei bus reikalingi, juolab, kad dabar besidarbuojantis personalas sensta, artėja pensijinis amžius, tad personalo kaita – būtina ir neišvengiama, o čia norintys įsidarbinti specialistai – ypač laukiami. Radiacinės saugos inžinierius Antanas Šutas papasakojo apie savo kelią į Ignalinos atominę elektrinę (beje, ilgai blaškęsis tarp lietuvių filologijos ir fizikos, bet pasirinkęs pastarąją), karjeros galimybes šioje įmonėje bei gyvenimo Visagino mieste privalumus, branduolinės energetikos sukeliamas baimes bei su jomis susijusius mitus, demonstravo radioaktyviąją spinduliuotę matuojančio prietaiso – dozimetro veikimą.

    Diskutuota ir apie alternatyvius energijos šaltinius, jų ateitį, neišnaudotas biokuro panaudojimo galimybes energijos gamyboje. Ir nesvarbu, kokiam energijos šaltiniui būtų teikiamas prioritetas – aišku, kad energijos inžinerijos studijos dideles perspektyvas atverianti sritis jas baigusiems specialistams šiandieninėje darbo rinkoje.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai kordinatorė

 

1

2

3

4

5

6

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija