image1 image2 image3

Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla

Edukacinė diena Vilniuje

Titulinis ATitulinis B

    Dar praeitais metais edukacinės kelionės metu žvalgydamiesi nuo Gedimino kalno ir grožėdamiesi senamiesčio panorama nusprendėme, kad kitais metais vėl vyksime į Vilnių ir su Vilniaus senamiesčiu susipažinsime iš arčiau.

    „Viduramžiškas Vilnius" – tokią ekskursiją mums (II g klasei) pasiūlė gidė Ilona. Šią pažintį pradėjome nuo Užupio rajono, dar kitaip vadinamo Užupio Respublika arba Menininkų Meka, ir jo Konstitucijos. Čia apžiūrėjome Angelo skulptūrą, šv. Onos bažnyčią bei Bernardinų ansamblį, rusiškosios kultūros palikimą – Skaisčiausios Dievo Motinos bei Piatnickajos cerkves, pirmąjį moterų benediktinių vienuolyną, apsilankėme Tibeto skverelyje.

    Vaikštinėdami vingiuotomis senojo miesto gatvelėmis užsukome į Gintaro muziejų, kuriame sužinojome apie „Lietuvos aukso" išgavimo būdus, vertingiausias gintaro rūšis bei šios medžiagos apdirbimo technologinius ypatumus.

    Smalsu buvo pasižvalgyti ir po senamiesčio jaukiuosius kiemelius, kur išgirdome apie neįprastą šioms dienoms prievolę miestiečiams – nakvynę suteikti kiekvienam čia užklydusiam didikui. Tikra viduramžių dvasia dvelkė Vilniaus universiteto ir šv. Jonų gatvės su jose įsikūrusiu universitetu ir šv. Jonų bažnyčia su savo varpine. Čia patyrėme vieną didžiausių atrakcijų – liftu kilome į 68 m. aukščio varpinės bokštą, iš kurio atsivėrė kvapą gniaužiantys Vilniaus senamiesčio vaizdai. Stiklių – Gaono gatvėje gidė pasakojo apie žydų bendruomenės indėlį į Lietuvos kultūrą, paaiškino sąvokos „Šiaurės Jeruzalė" kilmę ir prasmę. Grožėjomės Pilies gatve, stabtelėjome prie Signatarų namų ir prisiminėme Vasario 16 – osios dienos Nepriklausomybės akto istoriją. Apsilankėme ir Simono Daukanto aikštėje, kur kalbėjomės apie dabartinį Lietuvos prezidentūros pastatą, prezidentūros instituciją ir jos svarbą. Savo ekskursiją po viduramžišką Vilnių užbaigėme Katedros aikštėje, grožėdamiesi Aukštutine ir Žemutine Vilniaus pilimis, Trijų kryžių kalnu, klausydami gidės pasakojimų apie pirmąją Vilniaus Katedrą.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

    Šiek tie atsipūtę ir pailsėję šios dienos edukaciją tęsėme viename iš jauniausių muziejinių įstaigų šalyje (įk. 1999 m. ) - Pinigų muziejuje. Čia vyko edukacinis užsiėmimas „Pinigų ir bankų istorija". Moderniai įrengtose salėse kartu su gide susipažinome su informaciniuose stenduose pateikta medžiaga, apžiūrėjome vertingus eksponatus, o smagiausia, kad patys įsitraukėme į pažinimo procesą. Interaktyvios mokomosios priemonės mus pavertė aktyviais dalyviais – galėjome savarankiškai nusikalti suvenyrinę plokštelę, pasisverti ant specialių svarstyklių, paverčiančių žmogaus kūno masę aukso ar kito metalo mase, suskaičiuojančių jo vertę pasirinkta valiuta. Kompiuteriniai terminalai su jutikliniais ekranais suteikė galimybę susipažinti su virtualiomis ekspozicijomis, kuriose šiuolaikiškai pateikta turtinga tiek viso pasaulio, tiek ir lietuviškų pinigų istorija, bankininkystės raida įvairiais istoriniais laikotarpiais ir šiandienos ekonominio gyvenimo aktualijos, stabtelėti prie teminių filmų, išbandyti žaidimus, virtualioje erdvėje pasitikrinti savo žinias, o įveikus testą laimėti prizą - suvenyrinį banknotą su savo paties atvaizdu. Dar viena pramoga į Pinigų muziejų atvykusiems svečiams: suskambus telefonui ir pakėlus jo ragelį atsiliepusįjį sveikina Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

    Kiekvienas turėjome čia ką veikti, o vietoj planuotos pusantros valandos čia praleidome dvigubai ilgiau. Supratome, kad visko neapžiūrėsime ir neišbandysime, tad dabar žinome, kad atvykus čia kitą kartą individualiai ar su grupe, tikrai, dar turėtume kuo užsiimti.

1-1

2-2

3-3

4-4

5-5

6-6

7-7

    Užsukome ir į mokinių pamėgtą laisvalaikio ir pramogų centrą „Akropolis". Kas lauktuvėmis namiškiams rūpinosi, kas boulingo ar kino salėje laiką leido, kas pica ar ledais mėgavosi. Ir kiekvienas jautėme – vasara atvėrė savo duris, kiekvienas džiūgavome, jog turėsime daugiau laiko savo pomėgiams, draugams ir poilsiui. Tad iki susitikimo rudenį, kai vėl planuosime, kur vykti ir ką nuveikti edukacinės kelionės metu!

Jovita Vainikevičiūtė
Juozo Gruodžio gimnazijos
II g klasės vadovė

Kontaktai

Biudžetinė įstaiga

Dvaro g. 4, Antazavės k.,
32260 Zarasų r.

Tel./faks. (8 385) 41 418
El. p.
antazaves.mok@zarasai.lt

Juridinių asmenų registras,
kodas 190205194

emokykla 120

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 25 - 13 10

6. - 13 20 - 14 05

7. - 14 15 - 15 00

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

patyciu dezute

 „Patyčių dėžutė“ – tai platforma, skirta mokiniams, jų tėvams ir mokytojams anonimiškai pranešti apie patyčias mokykloje

 

 

 

 panele2

 stt baneris 2

tv linija 250

kokybes krepselis

 projektas

SRF logo 

pr rem1



pr rem3

 

 

Projektas „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“

Mūsų gimnazija 2017-2020 m. dalyvauja ES projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), įgyvendinamame pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą.

Projekto tikslas – didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą. Projekto uždavinys – modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką.

Projekto metu gimnazija bus aprūpinta gamtos ir technologinių mokslų (GTM) mokymo priemonių bei įrangos komplektais pagal mokinių skaičių. Projekto įgyvendinimas prisidės prie gamtos ir technologinių mokslų populiarinimo, šių dalykų ugdymo kokybės, didins mokyklos veiklos efektyvumą.

Informaciją apie projektą galima rasti ŠAC svetainėje:

http://www.sac.smm.lt/

2024  Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinė mokykla