Pirmosios gimnazistų laidos pasirinkimas

tikroji-saulegraza-3p
    Šiemet su Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija atsisveikino I – oji gimnazistų laida. Džiugu, kad visi moksleiviai įveikė ilgą mokyklinių ir valstybinių brandos egzaminų išbandymų ruožą, sėkmingai startavę, sėkmingai ir finišavo, taigi, brandos atestatai, vidurinio ugdymo programos baigimą liudijantys dokumentai, įteikti visiems keturiolikai 2014/2015 m. m. gimnaziją baigusių abiturientų.

Jau sudarinėdami individualų ugdymo planą baigus pagrindinio ugdymo programą, vėliau rinkdamiesi dalykų brandos egzaminus ir ruošdamiesi šiam išbandymų etapui moksleiviai atsakingai planavo savo tolimesnės karjeros žingsnius. Tai liudija puikūs brandos egzaminų rezultatai, atvėrę buvusiems mūsų mokyklos moksleiviams duris į išsvajotas aukštąsias mokyklas, kuriose jie studijuos savo pasirinktas studijų programas.

Dešimt moksleivių tapo Lietuvos aukštųjų mokyklų, t.y. universitetų ir kolegijų, studentais. Populiariausiomis tarp stojančiųjų (50 %) buvo biomedicinos mokslų studijų sričiai priklausančios studijų programos. Net trys buvę abiturientai savo studijas pradės Lietuvos Sveikatos mokslų universitete (LSMU): Liveta Juozėnaitė studijuos sveikatos psichologiją, Gretė Pledytė pasirinko slaugos studijų programą, Deividas Tumėnas pradės medicininės ir veterinarinės biochemijos studijas, dar dvi moksleivės (Evelina Šakalytė ir Samanta Vaikutytė) šios srities mokslų studijas (kosmetologija ir burnos higiena) pasirinko Utenos kolegijoje.

Antroje vietoje pagal populiarumą – technologijų srities mokslai: su KTU (Kauno Technologijos universitetas) studijų sutartis pasirašė Edvardas Girnis (mechanikos inžinerija, Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas), Giedrius Pupeikis (elektronikos inžinerija, Elektros ir elektronikos fakultetas) ir Eimantas Markevičius (medžiagos ir nanotechnologijos, Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas), Vilniaus dizaino ir technologijų kolegijoje studijuoti panoro Alvydas Davainis (elektros ir informatikos inžinerija), tad technologijų srities mokslus pasirinko 40 % apsisprendusių įgyti aukštąjį išsilavinimą moksleivių.

Socialinių mokslų sritis tarp mūsų abiturientų nebuvo tokia populiari. Šios srities mokslus rinkosi tik viena moksleivė: Socialinių mokslų kolegijoje sveikatingumo ir grožio verslo paslapčių mokysis Snieguolė Buičenkaitė.

Svarbu pabrėžti, kad daugumai moksleivių (70%) pavyko įstoti į valstybės finansuojamas studijų vietas. Beje, daugumos iš jų šios studijų programos buvo pirmuoju pageidavimo numeriu stojančiojo prašyme, o tai, žinoma, užtikrino puikūs jų brandos egzaminų pasiekimai (net 35, 2% brandos egzaminų išlaikyti aukštesniuoju, 48, 6 % pagrindiniu ir tik 16, 2 % patenkinamu pasiekimų lygiu) bei apgalvotas prioritetų nusistatymas renkantis studijas. Be to, įdomu, kad net šeši moksleiviai savo studijų miestu pasirinko Kauną.

Akvilė Zakšauskaitė savo svajones nusprendė įgyvendinti pasirinkdama tolimesnį mokymosi kelią profesinėje mokykloje. Ji sieks įgyti apskaitininkės – kasininkės specialybę Vilniaus technologijų ir verslo profesiniame mokymo centre. Dirbti pasienyje svajoja Audrius Kochanka, vasario mėnesį jis rengiasi dar kartą stoti į Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasieniečių mokyklą. Tolimesnio mokymosi planus kol kas ateičiai atidėjo du moksleiviai: Andrius Marozas ir Aleksėjus Čiuvykinas rengiasi pradėti darbinę veiklą, sako, sieksią dar apsižvalgyti, pamąstyti, patikrinti ir išmėginti save, įgyti patirties nekvalifikuoto darbo rinkoje.

Sveikiname visus buvusius Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos abiturientus, dabar jau studentus, su Rugsėjo Pirmąja, su gerai žinoma Mokslo ir žinių diena, tik šį kartą savo naujose mokymo įstaigose, tarp naujų draugų ir dėstytojų. Linkime jiems įdomių studijų, naujų patirčių, atradimų ir drąsos įveikiant naujus iššūkius!

Jovita Vainikevičiūtė
Juozo Gruodžio gimnazijos ugdymo karjerai koordinatorė