Konstitucijos dienai artėjant – pamoka „kitaip“

Titulinis
    Gražia tradicija mūsų gimnazijoje tapo šalia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo švenčių paminėti ir valstybės Konstitucijos dieną. Ją paprastai pažymėdavome prisijungdami prie visuotinės akcijos „Konstitucija gyvai" bei spręsdami istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojų sudarytą testą „Ar žinau konstituciją?". Šiemet nusprendėme dalyvauti Konstitucijos egzamine, kurį jau devintą kartą šalyje organizavo LR Teisingumo ministerija, o artėjančios Konstitucijos dienos proga į svečius pasikviesti LR Seimo narį Algimantą Dumbravą. Susitikimą – pilietiškumo ugdymo pamoką - organizavome 8 – 12 klasių mokiniams, jį pavadinome „LR Konstitucija ir LR Seimas".

    Svečias daugiausia dėmesio skyrė LR konstitucijos turinio V skirsniui „Seimas", išsamiai aptarė jame išdėstytas LR Seimo funkcijas (jų konstitucijoje net 20), iliustravo kiekvieną iš jų konkrečiais ir suprantamais pavyzdžiais, pasakojo, su kokiomis iš jų jam kaip LR Seimo nariui susidurti tenka dažniausiai. O tai – įstatymų svarstymas ir įstatymų pataisų rengimas, pasiūlymų pataisoms teikimas. Kaip socialinių reikalų ir darbo komiteto narys šiuo metu parlamentaras dirba prie socialinio modelio rengimo, siūlymų sugrąžinti socialinę paramą vaikus auginančioms šeimoms, kaip parlamentinės grupės „Už šeimą" narys rengia LR konstitucijos 38 straipsnio, susijusio su šeimos samprata, pataisą. Vienu iš sudėtingiausių darbų svečias įvardijo valstybės biudžeto tvirtinimą. Taip pat buvo aiškinamasi konstitucijos straipsnių papildymo bei keitimo tvarka.

    Be to, susitikime domėjomės ir seimo nario politinės karjeros pradžia, jaunystės svajonėmis, teiravomės apie jo kolegų – kitų parlamentarų pareigingumą ir atsakingumą (beje, malonu, kad gerb. A. Dumbrava tarp pažangiausiai lankančių Seimo posėdžius), norėjome sužinoti, kokios srities žinių labiausiai reikia norint tapti profesionaliu politiku. Supratome, kad be politikos, teisės mokslų išmanymo, vienas svarbiausių dalykų - gebėti išklausyti žmones, žinoti jų lūkesčius, problemas, siekti jiems padėti.

    Susitikime buvo apdovanoti Konstitucijos egzamine dalyvavę moksleiviai. Gimnazijos direktorė Aldona Svidinskienė pasidžiaugė geriausiai LR konstituciją žinančiais moksleiviais ir prizus įteikė II – ojo etapo dalyvėms: Rasai Dainytei (III g), Salvijai Ulevičiūtei (IV g), I – jo etapo 8 – 10 klasių grupėje daugiausiai taškų surinkusiai Gretai Mieliauskaitei (8 kl.), jauniausiai dalyvei – Gailei Gruzdaitei ( 7 kl.). Dovanomis pasirūpino ir LR Seimo narys A. Dumbrava, visiems konstitucijos egzamino dalyviams padovanoti rašikliai su LR Seimo simbolika, kiti susitikimo dalyviai džiaugėsi saldžiomis dovanomis.

Silvija Davainytė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
Mokinių tarybos pirmininkė,
Jovita Vainikevičiūtė
Pilietiškumo pagrindų mokytoja

1

1a

1b

2

3

5

6

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Valgiaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baigėsi antras rajoninio etapo dalykinių olimpiadų mėnuo.

    Džiaugiuosi mokinių pasiekimais, dėkoju mokytojams

Lietuvos mokinių 51-oji biologijos olimpiada
(mokytoja L. Mažiulienė)

1. Kamilė Buičenkaitė  III g kl.          1 vieta
 

Rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas
(mokytoja R. Kuzmienė)

1. Kamilė Buičenkaitė   III g kl.          2 vieta
2. Gabija Lašaitė   5 kl.   vertinimo komisijos padėka
 

Lietuvos mokinių matematikos olimpiada
(mokytoja D. Jankauskienė)

1. Aldas Kirjanovas  I g kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada
(mokytojas A. Svidinskas)

1. Mykolas Dainys   8 kl.         2 vieta
2. Martynas Dainys   III g kl.   2 vieta
 

Lietuvos 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiada
(mokytojas H. Taločka)

1. Gabija Trainytė  7 kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
(mokytojas D. Tvardauskas)

1. Martynas Dainys  III g kl.          3 vieta
 

AČIŪ IR SĖKMĖS!

DIREKTORĖ

sveikiname

Džiaugiamės mokiniais, kurie garsina mūsų gimnaziją

   Kamilė Buičenkaitė (III gimnazijos klasės mokinė) rajoninėje biologijos olimpiadoje užėmė 1 vietą, rajoniniame meninio skaitymo konkurse buvo antra.

   Gabija Lašaitė (5 klasės mokinė) rajoniniame meninio skaitymo konkurse apdovanota specialiąja padėka.

   Mykolas Dainys (8 klasės mokinys) respublikinės viktorinos „Pažink aviacijos pasaulį“ rajono etape laimėjo 1 vietą.

Ačiū Jums, mieli mokiniai. Be Jūsų nebūtų ir gimnazijos.

Direktorė

 

 

2018  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija