Konstitucijos dienai artėjant – pamoka „kitaip“

Titulinis
    Gražia tradicija mūsų gimnazijoje tapo šalia Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo švenčių paminėti ir valstybės Konstitucijos dieną. Ją paprastai pažymėdavome prisijungdami prie visuotinės akcijos „Konstitucija gyvai" bei spręsdami istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojų sudarytą testą „Ar žinau konstituciją?". Šiemet nusprendėme dalyvauti Konstitucijos egzamine, kurį jau devintą kartą šalyje organizavo LR Teisingumo ministerija, o artėjančios Konstitucijos dienos proga į svečius pasikviesti LR Seimo narį Algimantą Dumbravą. Susitikimą – pilietiškumo ugdymo pamoką - organizavome 8 – 12 klasių mokiniams, jį pavadinome „LR Konstitucija ir LR Seimas".

    Svečias daugiausia dėmesio skyrė LR konstitucijos turinio V skirsniui „Seimas", išsamiai aptarė jame išdėstytas LR Seimo funkcijas (jų konstitucijoje net 20), iliustravo kiekvieną iš jų konkrečiais ir suprantamais pavyzdžiais, pasakojo, su kokiomis iš jų jam kaip LR Seimo nariui susidurti tenka dažniausiai. O tai – įstatymų svarstymas ir įstatymų pataisų rengimas, pasiūlymų pataisoms teikimas. Kaip socialinių reikalų ir darbo komiteto narys šiuo metu parlamentaras dirba prie socialinio modelio rengimo, siūlymų sugrąžinti socialinę paramą vaikus auginančioms šeimoms, kaip parlamentinės grupės „Už šeimą" narys rengia LR konstitucijos 38 straipsnio, susijusio su šeimos samprata, pataisą. Vienu iš sudėtingiausių darbų svečias įvardijo valstybės biudžeto tvirtinimą. Taip pat buvo aiškinamasi konstitucijos straipsnių papildymo bei keitimo tvarka.

    Be to, susitikime domėjomės ir seimo nario politinės karjeros pradžia, jaunystės svajonėmis, teiravomės apie jo kolegų – kitų parlamentarų pareigingumą ir atsakingumą (beje, malonu, kad gerb. A. Dumbrava tarp pažangiausiai lankančių Seimo posėdžius), norėjome sužinoti, kokios srities žinių labiausiai reikia norint tapti profesionaliu politiku. Supratome, kad be politikos, teisės mokslų išmanymo, vienas svarbiausių dalykų - gebėti išklausyti žmones, žinoti jų lūkesčius, problemas, siekti jiems padėti.

    Susitikime buvo apdovanoti Konstitucijos egzamine dalyvavę moksleiviai. Gimnazijos direktorė Aldona Svidinskienė pasidžiaugė geriausiai LR konstituciją žinančiais moksleiviais ir prizus įteikė II – ojo etapo dalyvėms: Rasai Dainytei (III g), Salvijai Ulevičiūtei (IV g), I – jo etapo 8 – 10 klasių grupėje daugiausiai taškų surinkusiai Gretai Mieliauskaitei (8 kl.), jauniausiai dalyvei – Gailei Gruzdaitei ( 7 kl.). Dovanomis pasirūpino ir LR Seimo narys A. Dumbrava, visiems konstitucijos egzamino dalyviams padovanoti rašikliai su LR Seimo simbolika, kiti susitikimo dalyviai džiaugėsi saldžiomis dovanomis.

Silvija Davainytė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
Mokinių tarybos pirmininkė,
Jovita Vainikevičiūtė
Pilietiškumo pagrindų mokytoja

1

1a

1b

2

3

5

6

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija