Atostogas pradėjome turiningai

titulinis 1titulinis 2

    Penktadienį (spalio 23 d.) vykome (III g klasės mokiniai) į Vilnių. Mūsų edukacinės kelionės dienotvarkėje šį kartą buvo ekskursija po Vilniaus universitetą (VU) ir lankymasis Jaunimo teatre. Pažintis su didžiausiu ir seniausiu universitetu, studentų gyvenimu prasidėjo jau pakeliui. Klasės vadovė J. Vainikevičiūtė pristatė VU fakultetus (jų net 14 ), studijų pakopas, populiariausias studijų programas, jų konkursinius balus, mainų galimybes su kitais universitetais, aptarė mūsų mokyklos buvusių moksleivių studijų pasirinkimus šioje aukštojoje mokykloje, pasakojo jų karjeros sėkmės istorijas. Kartu ir lotynų kalbos pamokėlė: klausėmės, o paskui ir patys mokėmės giedoti studentų himną lotynų kalba „Gaudeamus igitur", išmokome ir VU šūkį „Hinc itur ad astra" („Iš čia kylama į žvaigždes").

    Vilniaus universiteto centriniame kieme mus pasitikusi VU bibliotekos darbuotoja, knygų restauratorė gerb. Birutė priminė šios aukštosios mokyklos įkūrimo faktus, supažindino su svarbiausiomis VU istorijos datomis, laikotarpiais, vedžiojo po VU erdves (aplankėme P. Smuglevičiaus, J. Lelevelio sales, VU astronomijos observatoriją), kiemelius (jų net 13), jų paskirtį, pasakojo apie šią mokslo įstaigą labiausiai garsinusius žmones, jų veiklą ir nuopelnus. P. Smuglevičiaus salėje apžiūrėjome Mykolo Kleopo Oginskio 250 – osioms gimimo metinėms skirtą parodą „Ten, kur kviečia Tėvynės meilė ir pareiga", sužinojome apie šio didiko gyvenimą, darbus, indėlį Lietuvos kultūrai. Šv Jonų bažnyčioje (ji taip pat priklauso VU ansambliui) grožėjomės jos architektūra, ypatingu ir vieninteliu tokiu Pabaltijyje altoriumi (jį sudaro dešimt mažesnių), restauruojamomis freskomis, puošniomis koplyčiomis.

    Vakare Jaunimo teatre žiūrėjome spektaklį „Vargšai aristokratai", kurį pagal italų dramaturgo Eduardo Scarpetta pjesę (tai klasikinė italų komedija) šiame teatre režisavo taip pat italas – režisierius Paolo Emilio Landi. Stebėjome puikią jaunimo teatro aktorių – G. ir A. Storpirščių, R. Marazaitės, D. Morozovaitės, I. Ciplijausko ir kt. vaidybą, netikėtas ir komiškas situacijas, mėgavomės tradicine italų muzika ir džiaugiamės puikia nuotaika.

    Jos nepraradome ir grįždami atgal: nuotaikingai atsakinėjome į istorijos mokytojo D. Tvardausko parengtus viktorinos apie Vilniaus universitetą klausimus, dalinomės spektaklio įspūdžiais, džiūgavome, kad kita savaitė – šioks toks atokvėpis – moksleivių rudens atostogos!

Rasa Dainytė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
III g klasės mokinė

1

2

3a

3b

4

5

6

7

paskutinė

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Valgiaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baigėsi antras rajoninio etapo dalykinių olimpiadų mėnuo.

    Džiaugiuosi mokinių pasiekimais, dėkoju mokytojams

Lietuvos mokinių 51-oji biologijos olimpiada
(mokytoja L. Mažiulienė)

1. Kamilė Buičenkaitė  III g kl.          1 vieta
 

Rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas
(mokytoja R. Kuzmienė)

1. Kamilė Buičenkaitė   III g kl.          2 vieta
2. Gabija Lašaitė   5 kl.   vertinimo komisijos padėka
 

Lietuvos mokinių matematikos olimpiada
(mokytoja D. Jankauskienė)

1. Aldas Kirjanovas  I g kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada
(mokytojas A. Svidinskas)

1. Mykolas Dainys   8 kl.         2 vieta
2. Martynas Dainys   III g kl.   2 vieta
 

Lietuvos 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiada
(mokytojas H. Taločka)

1. Gabija Trainytė  7 kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
(mokytojas D. Tvardauskas)

1. Martynas Dainys  III g kl.          3 vieta
 

AČIŪ IR SĖKMĖS!

DIREKTORĖ

sveikiname

Džiaugiamės mokiniais, kurie garsina mūsų gimnaziją

   Kamilė Buičenkaitė (III gimnazijos klasės mokinė) rajoninėje biologijos olimpiadoje užėmė 1 vietą, rajoniniame meninio skaitymo konkurse buvo antra.

   Gabija Lašaitė (5 klasės mokinė) rajoniniame meninio skaitymo konkurse apdovanota specialiąja padėka.

   Mykolas Dainys (8 klasės mokinys) respublikinės viktorinos „Pažink aviacijos pasaulį“ rajono etape laimėjo 1 vietą.

Ačiū Jums, mieli mokiniai. Be Jūsų nebūtų ir gimnazijos.

Direktorė

 

 

2018  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija