Karjeros savaitė 2015

ppnactit
     Profesinės savanorystės projektas "Kam to reikia" šiemet Nacionalinės karjeros savaitę ( lapkričio 23 – 27 d.) organizavo jau penktąjį kartą. Jau penktąjį kartą šio projekto iniciatyvą globojo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, trečiąjį kartą prie šios iniciatyvos prisijungė ir Juozo Gruodžio gimnazijos bendruomenė. Nepasikeitė ir šio projekto tikslas - dar mokykloje padėti moksleiviams ruoštis profesinei karjerai. Jį formuoja ne visai optimistinė tyrimų statistika, deja, tik 25 % moksleivių tikslingai pasirenka savo būsimąsias studijas.

    Tad šios savaitės metu savo moksleiviams siūlėme daug ugdymo karjeros kompetencijoms formuoti skirtų renginių – išvykų, susitikimų, paskaitų, integruotų pamokų ir pan. Vieni iš mėgiamiausų ir laukiamiausių – profesinio veiklinimo vizitai.

    Dar prieš Nacionalinės karjeros savaitės startą II g klasės mokiniai vyko (lapkričio 20 d.) į kaimynystėje įsikūrusią kooperatinę bendrovę „SV Obeliai" – Obelių aliejaus gamyklą. Susipažinta su lietuviškomis aliejaus spaudimo tradicijomis, rapsų supirkimo ir apdirbimo technologijomis, aliejaus gamybos procesu, įmonės istorija ir veikla, gamybos priemonėmis, sąlygomis bei aplinka.

    Su žuvivaisos verslu ir šio verslo perspektyvomis akvakultūros rinkoje galėjo susipažinti I g klasės mokiniai. Jie lankėsi uždaroje akcinėje bendrovėje UAB „Vasaknos", kur sužinojo apie šios įmonės veiklą – tvenkininės žuvininkystės (karpių) ir specialiame komplekse auginamų upėtakių ir eršketų veisimo, auginimo ypatumais, apimtimis, ūkio plėtros galimybėmis, produkcijos transportavimo ir realizavimo prekyboje būdais. Apžiūrėtas žuvies apdorojimo (perdirbimo) cechas, papasakota apie maisto technologo darbą – naujų žuvies produktų kūrimo procesą. Tiek vienoje, tiek kitoje įmonėje domėtasi jose dirbančių darbuotojų profesijomis, jų paklausa darbo rinkoje, naujų specialistų poreikiu.

1

2

3

4

5

6

7

8

Vasaknos C

    Savaitės metu nestigo ir susitikimų. Vienas iš jų - susitikimas su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotoja – veterinarijos gydytoja – vyr. specialiste A. Kryžiokiene. Vyresniųjų klasių mokiniams (10 – 12 kl.) pristatyta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veiklos tikslai, kryptys, tarnybos darbuotojų funkcijos. Specialistė supažindino su savo veiklos sritimi (Gyvūnų priežiūra ir gerovė), jos specifika, savo darbo ypatumais, pasakojo apie veterinarijos gydytojo profesijos įgijimo galimybes Lietuvos šalies ugdymo įstaigose. Su aukščiau minėtos tarnybos atstovais įgyvendinti dar keli projektai: tarnybos darbuotojų pasiūlytas pamokų temas „Gyvūnas ne žaislas. Rinkis atsakingai.", „Vaisai ir daržovės. Visos vaivorykštės spalvos" ir „Ar dešrelėje yra mėsos?" atitinkamai integravome į pasaulio pažinimo pamokas (3 – 4 kl.)., biologijos (5 – 6 kl. ), chemijos ir maisto technologijų pamokas (7 – 8 kl.), kurias vedė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai A. Kryžiokienė , D. Narutienė ir D. Barzda. Moksleiviai praplėtė ne tik dalykų žinias, bet ir savo vaizdinius apie šioje tarnyboje dirbančių darbuotojų profesijas, jų darbo kasdienybę, šioms profesijoms svarbius mokomuosius dalykus mokykloje.

1

2

3

4

5

6a

6b

7

8

9

10

11

12

IMG 9418

    Integruotos veiklos formą pasirinkome ir ekonomikos pamokai „Verslo pradžiamokslio ABC", kurią II g klasėje vedė VšĮ „Versli Lietuva" atstovė Rokiškio regionui I. Smalinskienė. Viešnia pristatė tinklapį „Verslovartai", populiariausias verslo formas Rokiškio ir Zarasų rajonuose, galimybes užsiimti verslu dar mokantis mokykloje, pateikė sėkmingo mokinių verslumo įgūdžių raiškos pavyzdžių, kartu su mokiniais aptarė verslininkui reikalingas charakterio savybes, aiškino būtinus žengti žingsnius turintiems verslo idėją.

1

2

3

    Didžiausio mokinių susidomėjimo susilaukė susitikimas su Ignalinos AE apsaugos rinktinės pasieniečiais. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklą, stojimo sąlygas ir tvarką, reikalavimus pareigūnams pristatė Ignalinos AE Apsaugos rinktinės Štabo Bendrųjų reikalų skyriaus viršininkė Rasa Kačkienė. Apie savo sprendimą iškeisti telekomunikacijų specialisto karjerą (baigė VU fizikos fakultetą, telekomunikacijų studijų programą) į tarnybą pasienyje, šio sprendimo motyvus, kinologo darbo kasdienybę papasakojo buvęs mūsų mokyklos mokinys, Ignalinos AE Apsaugos rinktinės Štabo Specialios paskirties skyriaus vyresnysis pasienietis Liudvikas Komka, kuris šiuo metu Apsaugos rinktinėje ir dirba kinologu. Ypač dideles simpatijas pelnė pasienyje tarnaujantys augintiniai Rokis ir Hatė bei jų pasirodymas.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

    Trečiadienį (lapkričio 25 d.) gimnazijoje svečiavosi mūsų partneris – Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyriaus Jaunimo darbo centras ( JDC ). I – IV g klasės moksleiviams buvo pasiūlyta paskaita „Sezoninis darbas – pirmas žingsnis į darbo rinką", kurioje nagrinėti sezoninio darbo teisiniai aspektai, jo rūšys ir sritys, paieškos galimybės. Be to, JDC vyr. specialistė K. Kuzmickienė pagrindinio ugdymo programos II –ąją pakopą baigiantiems mokiniams (II g kl.) surengė protmūšį „Profesijų įvairovė", kurio metu moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su profesijų įvairove bei jų istorija.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

    Projektas „Kam to reikia" (lapkričio 24 d., antradienį) moksleivius pakvietė dalyvauti virtualioje paskaitoje - „Dabarties technologijos, praeities profesijos ir ateities kompetencijos".

    Jau antrus metus iš eilės paskutinę Nacionalinės karjeros savaitės dieną skiriame floristikai, o į praktinį užsiėmimą pakviečiame tik besidominčius floristo profesija. Šiemet jį pavadinome „Kuriame žiemos puokštę", kurį vedė puikiai floristo darbą išmananti gimnazijos technologijų ir dailės mokytoja D. Mieliauskienė. Mokinės turėjo gerą progą ne tik pasigilinti į floristikos naujoves, floristo darbo paslaptis, bet ir susikurti šventinę puokštę, kuria pasipuoš ir savo namus. O kol kas jaunosios floristės savo puokštėmis papuošė mokyklos antrojo aukšto fojė ir jomis pasigrožėti kviečia visus gimnazijos bendruomenės narius.

    Taip praleidome dar vieną 2015 – 2016 mokslo metų savaitę: turiningai, prasmingai, kurdami naujas ar mąstydami apie jau susikurtas svajones, galvodami apie tai, ką veiksime ateityje, kaip savo svajones įgyvendinsime.

1

2

3

4

5

IMG 9536

7

    Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos bendruomenės vardu dėkoju visiems apsilankiusiems Nacionalinės karjeros savaitės 2015 renginiuose, turėjusiems gero noro ir prisidėjusiems prie jos įgyvendinimo, pasidalijusiems savo žiniomis, patirtimi, papasakojusiems mūsų gimnazijos moksleiviams apie savo profesiją ir darbą, juk ir projekto tikslas – sužinoti apie profesijas iš pirmų lūpų – savo srities profesionalų.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
Ugdymo karjerai koordinatorė

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija