Edukacinė pamoka "Duonos kelias"

Spalio 7 dieną 5 klasės mokiniai vyko į Šlyninkos vandens malūno amatų namus Zarasų rajone. Šios edukacinės išvykos tikslas buvo susipažinti su gražiu ir prasmingu malūnininko amatu, pajusti duonos kepimo dvasią, patiems išsikepti duonos kepalėlį.

 Malūnininkas Stasys Sukauskis maloniai pasitiko moksleivius ir supažindino su malūno aplinka. Labiausiai mus sužavėjo virvinės sūpuoklės.

 Malūnininko žmona p. Regina supažindino su duonos kepimo tradicijomis, apeigomis.  

Prieš minkant duoną reikia nusiplauti rankas.

 

Duona užminkoma šimtamečiame duonkubilyje.

 Duonos kepalas formuojamas ant klevo lapų, tyloje, glostomas vandenyje suvilgytomis rankomis...

 ...ir pažymimas kryžiaus ženklu.

 Kiekvienas kepalėlis turi savo šeimininką

 

Kol kepa duona, vyksta malūnininko p. Stasio pamoka „Duonos kelias“ prie autentiškų eksponatų.

 

Po pamokos „Duonos kelias“, šeimininkė pakvietė paskanauti kaimiškų vaišių (blynų iš „razavų“ miltų, moliūgienės, sūrio, naminės duonos) bei atsigaivinti malūno apylinkėje surinktų žolelių arbata.

 

5 klasės mokinė Olivija Čičinskaitė

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Valgiaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baigėsi trys rajoninio etapo dalykinių olimpiadų ir konkursų mėnesiai

    

Lietuvos mokinių 51-oji biologijos olimpiada
(mokytoja L. Mažiulienė)

1. Kamilė Buičenkaitė  III g kl.    1 vieta
 

Rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas
(mokytoja R. Kuzmienė)

1. Kamilė Buičenkaitė   III g kl.    2 vieta
2. Gabija Lašaitė   5 kl.   vertinimo komisijos padėka
 

Lietuvos mokinių matematikos olimpiada
(mokytoja D. Jankauskienė)

1. Aldas Kirjanovas  I g kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada
(mokytojas A. Svidinskas)

1. Mykolas Dainys   8 kl.         2 vieta
2. Martynas Dainys   III g kl.   2 vieta
 

Lietuvos 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiada
(mokytojas H. Taločka)

1. Gabija Trainytė  7 kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
(mokytojas D. Tvardauskas)

1. Martynas Dainys  III g kl.    3 vieta

 

5-8 kl. mokinių matematikos olimpiada
(mokytoja A. Girčienė, D. Jankauskienė)

1. Ugnė Asipauskaitė  6 kl.          1 vieta
2. Mindaugas Paurys  6 kl.          2 vieta
3. Julita Pieviškytė  8 kl.             3 vieta

 

4-7 kl. mokinių raštingumo konkursas
(mokytoja R. Šeduikienė, R. Kėblienė)

1. Žadmina Gruzdaitė 4 kl.      1 vieta 
2. Neringa Galvydytė  7 kl.      1 vieta 
3. Gabija Lašaitė  5 kl.             1 vieta


 

Džiaugiuosi mokinių pasiekimais, dėkoju mokytojams

DIREKTORĖ

2018  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija