Paminėjome Laisvės gynėjų dieną

Titulinė foto Sausio 13

Jeigu šitaip reikėjo, Tėvyne,
Nušluostyt žaizdas mūsų kūnais ...
Tavo vardo tamsa neištrynė –
Eik įkopti į laisvės viršūnę.

Pranciška Regina Liubertaitė

Dvidešimt penktąjį kartą Lietuva minėjo Sausio 13 – ąją – Laisvės gynėjų dieną. Ir mes, gimnazistai, prisijungdami prie visuotinės pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija" ir akcijos „Neužmirštuolė" , prisiminėme tą naktį, kai Lietuvos žmonės, surėmę pečius apgynė Lietuvos Nepriklausomybę. Mokyklos languose tradiciškai įžiebėme atminimo žvakeles - mūsų vienybės simbolį, kartu su klasių vadovais nusikėlėme į 1991 m. sausio įvykius, tylos minute pagerbėme žuvusiuosius prie Lietuvos televizijos ir radijo komiteto pastato bei Vilniaus televizijos bokšto, įsisegėme neužmirštuolės žiedą – vieningą ženkliuką, kuriame užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien. Šiemet mokiniai iš žvakelių sudėliojo žodį „Laisvei – 25".

Antroji pamoka, skirta Laisvės gynėjų dienai, I g ir II g klasių mokiniams vyko aktų salėje. Nedaug kalbėjome, daugiau klausėmės ir mąstėme, tylėjome, buvome kartu... kaip visi tie tą Laisvės naktį, Laisvės, kuri nebuvo padovanota, o Lietuvos žmonių iškovota.

Mokinių Tarybos pirmininkė Silvija Davainytė