Nuskambėjo Paskutinis skambutis

Tad eikit į saulę,
į meilę,
į laimę,
Eikit skinti savo gražiausios žvaigždės...

linkėta abiturientams, atsisveikinantiems su savo mokykla. Šiemet Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos duris užveria devyniolikos abiturientų būrys, t. y. 27 – a (2 – a gimnazijos) mokinių laida, pirmuosius savo žingsnius žinių kelyje pradėjusi 2004 metų rugsėjį. Jiems tradiciškai ir nuskambėjo Paskutinis skambutis, pakvietęs į paskutinę savo auklėtojos Laimos Mažiulienės pamoką ir į Paskutinio skambučio šventę – spalvų pasaulį, nuoširdžių sveikinimų ir linkėjimų jūrą bei žiedų šventę. Spalva keitė spalvą, daina dainą, sveikintojas sveikintoją – kiekvienas linkėjo sėkmės brandos egzaminų sesijoje, drąsos įveikiant būsimus iššūkius ir sunkumus, siekiant užsibrėžtų tikslų, įgyvendinant savo svajones.

Šventėje dalyvavo ir savo vietos jaunimu džiaugėsi Antazavės ir Imbrado seniūnai Algirdas Lekaveckas ir Vygirdas Žalkauskas, seniūnijų bendruomenių pirmininkai Donatas Ragėnas, Ona Potiejūnienė, Danutė Skardinskienė, abiturientus pasveikinti taip pat atvyko Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas bei LR Seimo nario Algimanto Dumbravos patarėja Regina Račkauskienė. Pasveikinti abiturientų atvyko gausus buvusių ir esamų ansamblio „Ramtatūris“ dalyvių būrys ir jų vadovė Dalia Paliūnienė.

Nekantriai laukta gimnazijos direktorės Aldonos Svidinskienės pasisakymo, kuriame kaip ir kasmet abiturientų veiklos įvertinimo dalis – padėkų teikimas už labai gerą ir gerą mokymąsi, pavyzdingą elgesį, aktyvią kultūrinę, visuomeninę ir sportinę veiklą, dalyvavimą ir pasiekimus šalies bei rajono dalykų olimpiadose ir konkursuose. Šiemet apdovanoti net keturiolika abiturientų (Santa Kėblytė, Virginija Davainytė, Jovilė Čičinskaitė, Simona Deinytė, Salvija Ulevičiūtė, Tomas Mieliauskas, Augustas Rožkovas, Lukas Vidrickas, Mantas Jankauskas, Vilius Jankauskas, Lukrecija Alionytė, Iveta Ragėnaitė, Gediminas Jakovlevas, Linas Jakovlevas), tarsi įrodymas, kad ši moksleivių laida palieka ypatingą pėdsaką gimnazijos istorijoje.

Zarasų rajono Dusetų Kultūros centro Dusetų galerijos vadovo Alvydo Stausko padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą jaunimo folkloro ansamblio „Ramtatūris“ veikloje apdovanoti Simona Deinytė, Santa Kėblytė, Virginija Davainytė ir Tomas Mieliauskas.

Šventės vedantieji ne kartą sugrąžino moksleivius ir šventės svečius į vaikystę, pirmųjų žingsnių mokykloje – moksleiviško gyvenimo pradžią, kuri įveikta kartu su savo pirmaisiais mokytojais – Janina Malciene, Kristina Kazanceviene, Violeta Gaidiene, Jauniumi Bertuliu. Dalintasi šiltais prisiminimais apie buvimą kartu, džiaugtasi ir didžiuotasi savo jau užaugusiais ir sunkiai beatpažįstamais mokiniais.

Daug kartų dėkota, sveikinta, linkėta ... ne tik abiturientams, bet ir jų tėveliams, mokytojams, mokyklos darbuotojams, gimnazijos administracijai ... ir priminta, kad gyvenimo spalvos nėra nulemtos, o jo paveikslą piešiame kiekvienas pasirinkdami savo spalvų mozaiką. Tikėkimės, kad išeinančių abiturientų gyvenimo spalvų dėlionėje bus tik šviesios ir ryškios spalvos ir atspalviai, kaip ir tie balionai, kuriuos dvyliktokai išskraidino kartu su savo užrašytomis svajonėmis.

Jovita Vainikevičiūtė, III g klasės vadovė
Rasa Dainytė, III g klasės mokinė