Abiturientų diena Kaune

1pp
    Su Kauno miestu, jo istorija mūsų pažintis prasidėjo dar prieš kelis metus. Anuomet pažintinės išvykos metu su gide vaikštinėjome po senamiestį, klausėmės pasakojimų apie žymiausius miesto objektus ir žmones, lankėmės Karo muziejuje ir Botanikos sode.

    Šį kartą (lapkričio 11 d., penktadienis) savo pažintį su Kaunu tęsėme istorinėje Lietuvos Prezidentūroje, dabar muziejuje, kur vyko ekskursija ,,Moderniosios valstybės kūrimosi istorija Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu 1918 – 1940 m.“. Turėjome puikią istorijos kartojimo pamoką (juk ką tik nagrinėtos šios temos istorijos pamokose) apie Lietuvos Seimo bei Prezidento institucijų raidą ir veiklą, to laikmečio politinę situaciją, svarbiausių šalies institucijų rinkimų aspektus, praplėtėme žinias apie Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentus, jų politinę ir visuomeninę veiklą, šeimyninį gyvenimą, laisvalaikį. Be to, apžiūrėjome čia veikiančias parodas „Prioritetų pasjansas: Valstybės ir Tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje“, ,,Praktinė demokratija: Prezidento Kazio Griniaus receptas“.

1

 2

3

 

4

5

6

7

8

    Dar pakeliui į Kauną klasės auklėtoja Jovita Vainikevičiūtė mums pristatė Kaune įsikūrusias aukštąsias universitetines ir neuniversitetines mokymo įstaigas, populiariausias universitetų ir kolegijų studijų programas, didžiausią mokinių skaičių pritraukiančias profesines mokyklas. Lenkėme pirštus ir skaičiavome, vardindami gimnazijos moksleivius, pastaraisiais metais pasirinkusius savo studijų miestu Kauną. Ypač išsamiai susipažinome su VDU (Vytauto Didžiojo universitetas), jo istorija, šios aukštosios mokyklos fakultetais, studijų programomis, juk mūsų išvykos programoje - vizitas į VDU Gamtos ir Informatikos fakultetus. Jį organizuoti mums padėjo mūsų gimnazijos buvusi moksleivė, dabar VDU universiteto doktorantė Asta Aleksandravičienė. Apžiūrėjome biofizikos ir bionanotechnologijų, DNR tyrimų, Aplinkos toksikologijos, Augalų išgyvenamumo, Biologinių išteklių analizės, Spektroskopijos, Efektyviosios skysčių chromatografijos laboratorijas, kur turėjome galimybę susipažinti su mokslinį darbą dirbančių studentų bei darbuotojų kasdienybe, tobulinimosi galimybėmis, darbo sąlygomis, tyrimams skirta įranga, mokslinių tyrimų tikslais, įsidarbinimo perspektyvomis baigus studijas. Informatikos ir Multimedijos platformų laboratorijose turėjome progos išgirsti, kaip kuriamos įvairios kompiuterių programos (pvz. dronų valdymo, kompiuterinių žaidimų), video klipai, animacija, 3D modeliai, pamatyti, kokiais įrenginiais kuriamas garso takelis, kaip veikia 3D skaneris ir kt.

9

10

11

12

13

14

14a

15

    Kita moksleivių grupė lankėsi Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre – didžiausiame profesinio mokymo centre visame Pabaltijyje (centre ir jo padaliniuose ~ 5000 besimokančių ir ~ 500 darbuotojų). Karjeros centro darbuotojai pristatė populiariausias kiekvienos krypties (jų čia keturios: grožio, verslo, sveikatos, socialinės gerovės) profesinio mokymo programas, priėmimo į mokyklą sąlygas (viena iš jų – motyvacinis pokalbis), tobulinimosi galimybes užsienyje, sritis, kurioms šiame mokymo centre yra skiriamas ypatingas dėmesys (akcentuojamas krikščioniškų vertybių puoselėjimas ir bendrųjų kompetencijų tobulinimas). Vykome į vieną moderniausių Lietuvoje sektorinių mokymo centrų, kur su atitinkamos srities specialistais praktikuojasi busimieji floristai, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojai, sukirpėjai – konstruktoriai ir modeliuotojai, siuvėjai, kirpėjai, higieninės kosmetikos kosmetikai, t. y. moksleiviai, pasirinkę grožio krypties profesinio mokymo programas.

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

27a

28

29

    Tiek profesinio mokymo centre, tiek ir aukštąjį išsilavinimą teikiančioje mokymo įstaigoje supratome, kad sėkmė neateina savaime, jos garantas – motyvacija - noras būti geriausiu.

    Vakarą leidome Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre. Čia lankėmės pirmą kartą, kur stebėjome pagal A. Diuma romaną pastatytą muzikinį spektaklį ,,Grafas Montekristas“. Tai dar viena pažintis tą dieną – naujas spektaklio žanras – miuziklas, užbūręs orkestro atliekama muzika, atlikėjų balsais ir vaidyba, kostiumais, masinėmis scenomis, šokiais, multimedijos projekcijomis, šviesos ir pirotechnikos efektais. Tad tokia buvo abiturientų diena Kaune!

Rasa Dainytė, IV g kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, IV g. klasės vadovė

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija