Susitikta su partneriais

logo ASU
    Su ASU (Aleksandro Stulginskio universitetas) mūsų gimnazija bendrauja ir bendradarbiauja jau ne pirmus metus, draugystė tęsiasi nuo 2012 – 2013 m.m. . Šį kartą (lapkričio 21 d., pirmadienis) universiteto atstovai vyresniųjų klasių (10 – 12 kl.) gimnazijos moksleiviams skaitė dvi paskaitas: ,,Žemė – mūsų maitintoja“ ir ,,Savo karjerą planuok jau šiandien“.

    Paskaitoje ,,Žemė – mūsų maitintoja“ ASU Agronomijos fakulteto doktorantė Vaida Steponavičienė supažindino mokinius su dirvožemio sudėtimi, struktūra, ją veikiančiais veiksniais, dirvožemyje vykstančiais fizikiniais reiškiniais, dirvožemio tyrimais, augalinėmis kultūromis bei jų panaudojimo perspektyvomis, dirvožemio tausojimo priemonėmis, aptarė ūkininkavimo būdus, ypatingą dėmesį skirdama ekologiniams bei biodinaminiams ūkiams Lietuvoje ir pasaulyje bei apdairaus gamtos išteklių naudojimo svarbai. Doktorantė šiuo metu tiria dirvožemį ir jo savybes Agroekosistemų ir dirvožemių mokslo instituto Agrobiologijos laboratorijoje ir rašo mokslinį darbą. Ji papasakojo mokiniams apie savo motyvus pasirinkti mokslinę karjerą, mokslininko kasdienybę, savo tyrimų srities perspektyvas.

1

2

3

4

5

6

   Paskaitoje ,,Savo karjerą planuok jau šiandien“ tradiciškai pristatyti universiteto fakultetai, studijų programos, konkursinio balo struktūra, populiariausios kiekvieno fakulteto studijų programos tarp stojančiųjų 2015 – 2016 m. m.: agronomija (Agronomijos fakultetas), logistika ir prekyba (Ekonomikos ir vadybos fakultetas), miškininkystė ( Miškų ir ekologijos fakultetas, žemėtvarka (Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultetas), mechanikos inžinerija ( Žemės ūkio inžinerijos fakultetas). ASU Stojančiųjų priėmimo skyriaus vadovė Giedrė Giedraitytė dalinosi patarimais kaip pasirinkti sau tinkančią studijų programą, kaip suprasti, ko nori, ką gali ir ko reikia darbo rinkai, siūlė priemones ir būdus, kaip tai sužinoti ir išsiaiškinti, skatino juos išbandyti praktiškai, dalinosi patarimais (pati taip pat baigė ASU), kas svarbu kaupiant savąjį kapitalą į būsimąjį CV (gyvenimo aprašymą) jau dabar – mokyklos suole bei pradėjus studijas kitoje mokymo įstaigoje. O svarbiausias dalykas, anot, Giedrės – veikti, nelaukti, nesnūduriuoti, tad neatsitiktinai ir ASU informacinio lankstinuko viršelyje – užrašas ,,NEBŪK‘‘ ir ant bambuko šakos besisupanti panda. Buvęs Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos moksleivis Simas Pukenis, pasirinkęs ASU Atsinaujinančių energijos išteklių inžinerijos studijų programą, dalinosi įspūdžiais apie pirmuosius studijų metus, vardino sprendimo studijuoti ASU priežastis.

    Taigi, ne tik susitikta su partneriais, draugiškai ir nuoširdžiai pabendrauta, pasidalinta, patarta, bet ir praplėstos biologijos, chemijos, fizikos dalykų žinios, ugdymo karjerai kompetencijos, aptartos tolimesnės bendradarbiavimo veiklos.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatorė

7

8

9

10

11

12

13

14

 

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija