Apie akciją ,,Aplankyk vienišą žmogų“

DSC06062pp
    Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos Mokinių Taryba dar mokslo metų pradžioje rengdama savo veiklų planą sugalvojo akciją ,,Aplankyk vienišą žmogų“. Ją vykdyti pradėjome trečiąją Advento savaitę, t. y. gruodžio 12 dieną. Akcijoje dalyvavo 5 – 12 klasių mokiniai. Vieni, lankantys maisto technologijų užsiėmimus, kartu su technologijų mokytoja Daiva Mieliauskiene ruošė meduolinę tešlą, kepė meduolius ir puošė juos glazūra, kiti lankstė dėžutes ir šventiškai pakavo jų turinį, treti lankė vienišus žmones, dovanojo meduolius, linkėjo jiems jaukaus ir gražaus šv. Kalėdų laukimo. Buvo moksleivių, kurie dalyvavo visose trijose minėtose veiklose. Į akciją aktyviai įsitraukė ne tik Mokinių Tarybos nariai, bet ir kiti gimnazijos moksleiviai, taip pat neformalaus švietimo užsiėmimus ,,Profesijų pasaulyje“ (5 – 8 kl.), ,,Karjeros keliu“ (9 – 10 kl.) bei ,,Planuokime karjerą kartu“ (11 – 12 kl.) lankantys mokiniai. Akcijos metu aplankėme Antazavėje, Imbrade, Šniukštuose gyvenančius vienišus žmones, pasiekėme ir kai kurias atokesnes vietoves – Zirnajų, Salinių, Pakačinės kaimus. Lankėmės ir pas Zarasų rajono centrinės ligoninės Slaugos skyriuje besigydančius Antazavės ir Imbrado seniūnijos senolius. Akcijos metu aplankyti 36 vieniši žmonės. Be to, savo lankomų asmenų sąrašą papildėme Juozo Gruodžio gimnazijoje (tuomet dar Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje) dirbusiais darbuotojais, tad užsukome ir pas buvusias mokytojas Elvyrą Vaitonienę, Liudą Špūrienę, Vidą Kurakinienę, Vilhelminą Paliūnienę, Aldoną Šukienę bei technikinio personalo darbuotojas Vitaliją Plėdienę ir Janiną Knezienę.

Lankėme, klausinėjome ir klausėmės, bendravome, linkėjome, domėjomės... O domėjomės lankytųjų kasdieniu gyvenimu, jiems teikiama socialine pagalba, sveikata, pomėgiais, buvusia profesine veikla... Išgirdome įdomių gyvenimo istorijų, pažinome įdomių ir įvairių likimų, sutikome linksmų ir liūdnų, laimingų ir nelaimingų, tačiau nuoširdžių žmonių.

Akcijos pabaigoje (ją užbaigėme gruodžio 21 d.) susitikome su Antazavės ir Imbrado seniūnijų seniūnais gerb. Algirdu Lekavecku bei Vygirdu Žalkausku, su kuriais aptarėme savo vykdytą projektą, vienišų žmonių socialinės rūpybos klausimus.

Visiems akcijoje dalyvavusiems moksleiviams tai buvo puiki savanorystės patirtis, galimybė susipažinti su socialinės rūpybos sritimi bei socialinio darbuotojo profesija, t. y. praplėsti savąsias ugdymo karjerai kompetencijas.

Dėkojame Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos mokytojams ir administracijai už geranoriškumą bei finansinę paramą organizuojant šią akciją, visiems skatinusiems, drąsinusiems ir dalyvavusiems.

Karina Putinauskaitė, 8 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, ugdymo karjerai koordinatorė