Pradėjom skaičiuoti šimtmetį

1pp
    Vasario 16 – oji - Lietuvos valstybės atkūrimo diena – tradicinių gimnazijos renginių sąraše. Tradiciškai gimnazijos bendruomenė paminėti šią šalies valstybingumui svarbią datą rinkosi į aktų salę, jau tradicija tapusia šventinę istorijos pamoką. Ją parengė istorijos mokytojas D. Tvardauskas, jam talkininkavo I g ir II g kl. mokiniai G. Mieliauskaitė ir M. Gruzdas. Šį kartą ji buvo skirta Lietuvos Tarybos nariui, Nepriklausomybės Akto signatarui Jonui Vileišiui.

    ,,Įdomiosios istorijos“ filmuku buvome sugrąžinti į XIX a. pabaigą ir XX a. pradžią, prisiminėme susiklosčiusias istorines sąlygas ir aplinkybes Lietuvos nepriklausomybei paskelbti, sudėtingą kelią iki nepriklausomos valstybės sukūrimo, jį pagrindžiančio dokumento – Vasario 16 – osios Akto teksto atsiradimo. Daugiausia prie jo teksto parengimo prisidėjo signataras Jonas Vileišis. Per istorijos pamoką sužinojome ir apie kitus šios žymios asmenybės nuopelnus: J. Vileišio būta aktyvaus visuomenininko, lietuvybės gaivintojo, lietuviškos spaudos veikėjo, varpininko ir demokratų partijos kūrėjo, net dešimt metų eitos Kauno burmistro pareigos. Multimedijos pagalba grožėjomės senojo Kauno vaizdais, klausėmės istorikų komentarų apie J. Vileišio veiklos reikšmę ne tik Laikinosios sostinės Kauno, bet ir visos Lietuvos modernėjimui.

    Su valstybės atkūrimo švente gimnazijos bendruomenę pasveikino ir jos sėkmėmis džiaugėsi gimnazijos direktorė Aldona Svidinskienė. Direktoriaus padėkos raštais apdovanoti moksleiviai I – me pusmetyje pasiekę puikius ir labai gerus mokymosi rezultatus (R. Dainytė IV g, G. Mieliauskaitė I g, G. Gruzdaitė 8 kl., A. Gaulytė 6 kl., N. Galvydytė 6 kl., U. Asipauskaitė 5 kl., J. Labutytė 5 kl., G. Turlovič 1 kl. , A. Navickaitė 1 kl., J. Krastinaitė 1kl. ). Padėkos raštai taip pat įteikti būriui moksleivių už labai gerą pamokų lankomumą (R. Jasiūnaitė IV g, K. Bajarova III g, O. Čičinskaitė III g, Akvilė Gaidytė 8 kl., S. Gaidytė 8 kl., E. Urbonaitė 8 kl., J.Pieviškytė 7 kl.). Už projekto ,,Aplankyk vienišą žmogų“ inicijavimą ir nuoširdų dalyvavimą jo įgyvendinime apdovanotos gimnazijos Mokinių Taryba bei technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė, apdovanojimai (diplomai ir medaliai) išdalinti visiems konkurse ,,Olimpis“ pasižymėjusiems moksleiviams.

     Džiugi šventė, džiugi nuotaika, ... trys širdžiai mielos spalvos – geltona, žalia, raudona. Ir ne tik salėje, visoje gimnazijoje. Juk visą savaitę mokiniai dailės pamokų metu karpė trispalves lelijas, dekoravo jomis langus, gamino trispalvius ženkliukus, kuriuos įsisegė eidami į šventę, tarsi pažymėdami, jog žengiame pirmą žingsnį pasitikti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Rasa Dainytė, IV g klasės mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, pilietiškumo pagrindų mokytoja

1

1a

2

4

5

6

7

9

10

11

12 a

12 b

13

14

15

16

17

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2018  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija