Nacionalinė karjeros savaitė su ,,būsiu – ‘‘

Titulinė
    Ketvirtą kartą iniciatyva ,,būsiu- ‘‘ (anksčiau ,,Kam to reikia“) organizavo LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą Nacionalinę karjeros savaitę (balandžio 25 – 28 d.). Jau ketvirtą kartą prie Nacionalinės karjeros savaitės prisijungė ir mūsų gimnazija (dalyvaujame nuo 2014 m.). Šio projekto tikslas nekinta - siekiama supažindinti moksleivius su profesijų įvairove, pristatyti darbo ir karjeros perspektyvas iš pirmųjų lūpų – iš įvairiose srityse dirbančiųjų suaugusiųjų ir taip paskatinti mokinius sąmoningai jau mokykloje ruoštis sėkmingai karjerai. Siekdami šio tikslo karjeros savaitės metu įvairius renginius siūlėme ir savo gimnazijos moksleiviams.

    Pirmadienį (balandžio 24 d.) gimnazijoje lankėsi mūsų socialiniai partneriai - Utenos teritorinės darbo biržos Zarasų skyriaus JDC (Jaunimo darbo centras) atstovai. JDC vyr. specialistė Kristina Kuzmickienė aštuntos klasės moksleiviams surengė protų kovas ,,Ar gerai pažįsti profesijas?”. Trys aštuntokų komandos ,,Vertėjai‘, ,,Floristai‘ ir ,,Virėjai“ identifikavo profesijas žiūrėdami į nuotraukas, varžėsi, kuri iš jų daugiausia žino apie jas, jų istoriją, darbo įrankius ir priemones, išmano darbo pobūdį ir sąlygas. Vyresniųjų klasių mokiniams (III g ir IV g kl.) viešnia skaitė paskaitą ,,Pokalbis su darbdaviu: reikalavimai ir ypatumai“, kurios metu supažindino mokinius su pagrindinėmis taisyklėmis ruošiantis pokalbiui su darbdaviu, pasitelkdama vaizdo medžiagą bei savo darbo patirtį aptarė dažniausiai pasitaikančias klaidas pirmajame susitikime su darbdaviu.

    IV gimnazijos klasės mokinių grupė antradienį (balandžio 25 d.) vyko į Rokiškio verslo, technologijų ir žemės ūkio mokyklą, kur susipažino su šios profesinės mokyklos siūlomų profesijų programų įvairove. Projektų vadovė Silva Piestinienė pristatė čia įgyti galimų profesijų programas, programų naujoves, jų ypatybes, praktikos galimybes bei įsidarbinimo perspektyvas, papasakojo apie šios profesinio mokymo įstaigos mokinių dalyvavimą tarptautinėje Erasmus + programoje. Moksleiviai taip pat dalyvavo profesinio veiklinimo užsiėmime ,,Apskaičiuok atlyginimą“, kurio tikslas buvo supažindinti su viena iš kasininko apskaitininko funkcijų – atlyginimų skaičiavimu bei paneigti mitą, jog kasininkas apskaitininkas - prekybos centro kasos darbuotojas.

1 1

1 2

1 3

1 4

1 5

1 6

1 7

1 8

1 9

2 1

2 2

2 3a

2 3b

2 4

2 5

2 6

2 7

2 8

2 9

2 10

2 11

    Trečiadienį (balandžio 26 d.) I ir II g klasių mokiniams buvo surengta išvyka į vieną didžiausių įmonių Zarasuose UAB ,,Akadas“. Ekskursijos metu (ją vedė buvęs Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos mokinys, dabar UAB ,,Akadas“ direktoriaus pavaduotojas Ignas Komka) pristatyta įmonė, jos struktūra, darbuotojai ir jų profesijos, susipažinta su lauko baldų gamybos procesu, jų asortimentu, apžiūrėta gamybai reikalinga įranga. Kiti moksleiviai tą dieną turėjo progos klausytis Swedbanko vyr. ekonomisto Nerijaus Mačiulio tiesioginės video paskaitos ,,Ką mes dirbsime po 20 metų?“.

    ,,Jeigu nežinai, kuo būti, atsakyk sau į klausimą, kas esi“, taip pavadinome ketvirtąją šios savaitės renginių dieną. Ją skyrėme individualioms konsultacijoms. Norintys labiau pažinti save, mokymosi galimybes, karjeros planavimo ir jos įgyvendinimo klausimais individualiai pasirinktu laiku galėjo konsultuotis su gimnazijos psichologe Asta Sokoloviene ir ugdymo karjerai koordinatore Jovita Vainikevičiūte.

    Savaitę pabaigėme susitikimu su Evelina Merkyte, UAB ,,Akerbla“ Lt laboratorijos vedėjos pavaduotoja. Evelina (beje, buvusi Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos mokinė) papasakojo mokiniams apie savo karjeros kelią (baigė Vilniaus universitetą, ekologijos studijų programą), darbo paiešką, darbą laboratorijoje bei jo specifiką, savo ir čia dirbančių darbuotojų funkcijas, ateities planus (jau birželį Evelina išvyksta stažuotis į Norvegiją), motyvavo moksleivius mokytis užsienio kalbų.

    Be to, visos savaitės metu vyko klasės valandėlės, su ugdymo karjerai programa integruotos pamokos, kuriose mokiniams buvo sudarytos sąlygos plėsti savo ugdymo karjerai kompetencijas.

    Dėkoju visiems, padėjusiems organizuoti Nacionalinės karjeros savaitės renginius, visiems, atvėrusiems langus į profesinio pasaulio pažinimą ir prisidėjusiems prie mūsų gimnazijos jaunimo ugdymo, jo įkvėpimo, motyvavimo bei akiračio plėtimo.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatorė

3 1

3 2

3 3

3 4

3 5

3 6

3 7

3 8

3 9

3 10

3 11

3 12

3 13

3 14

3 15

3 16

3 17

3 18

3 19

3 20

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Valgiaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baigėsi antras rajoninio etapo dalykinių olimpiadų mėnuo.

    Džiaugiuosi mokinių pasiekimais, dėkoju mokytojams

Lietuvos mokinių 51-oji biologijos olimpiada
(mokytoja L. Mažiulienė)

1. Kamilė Buičenkaitė  III g kl.          1 vieta
 

Rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas
(mokytoja R. Kuzmienė)

1. Kamilė Buičenkaitė   III g kl.          2 vieta
2. Gabija Lašaitė   5 kl.   vertinimo komisijos padėka
 

Lietuvos mokinių matematikos olimpiada
(mokytoja D. Jankauskienė)

1. Aldas Kirjanovas  I g kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada
(mokytojas A. Svidinskas)

1. Mykolas Dainys   8 kl.         2 vieta
2. Martynas Dainys   III g kl.   2 vieta
 

Lietuvos 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiada
(mokytojas H. Taločka)

1. Gabija Trainytė  7 kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
(mokytojas D. Tvardauskas)

1. Martynas Dainys  III g kl.          3 vieta
 

AČIŪ IR SĖKMĖS!

DIREKTORĖ

sveikiname

Džiaugiamės mokiniais, kurie garsina mūsų gimnaziją

   Kamilė Buičenkaitė (III gimnazijos klasės mokinė) rajoninėje biologijos olimpiadoje užėmė 1 vietą, rajoniniame meninio skaitymo konkurse buvo antra.

   Gabija Lašaitė (5 klasės mokinė) rajoniniame meninio skaitymo konkurse apdovanota specialiąja padėka.

   Mykolas Dainys (8 klasės mokinys) respublikinės viktorinos „Pažink aviacijos pasaulį“ rajono etape laimėjo 1 vietą.

Ačiū Jums, mieli mokiniai. Be Jūsų nebūtų ir gimnazijos.

Direktorė

 

 

2018  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija