Pasaulinė vandens diena

Kovo 22 d. minima Pasaulinė vandens diena. Nuo 1993 m. pradėtą švęsti vandens dieną globoja UNESCO. Šios dienos paminėti nepamiršo ir Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos 8-10 kl. mokiniai, taip siekdami atkreipti dėmesį į vandens išteklių apsaugą ir strateginį tikslą — sumažinti žmogaus ūkinės veiklos įtaką Lietuvos vandenims. 2011 metų šūkis šiai progai skambėjo taip: „Vanduo kiekvienam miestui“.

Renginį organizavo biologijos mokytoja Laima Mažiulienė, vedė 7 kl. mokinės Akvilė Šileikytė ir Santa Kėblytė. Joms talkino Simona Deinytė, Virginija Davainytė ir Jovilė Čičinskaitė. Merginos supažindino moksleivius su gydomosiomis vandens savybėmis, paaiškino vandens svarbą žmogaus gyvybei, daug dėmesio skyrė kitų šalių vandens išteklių apibūdinimui. Taip pat vyko ir viktorina, kurios klausimai buvo susiję tik su vandeniu. Minimą vandens dienos šventę labai praskaidrino mergaičių ansamblio dainuojamos dainos, kurioms pasiruošti padėjo muzikos mokytoja Danutė Aleknienė.

Manome, kad tokią dieną paminėti tikrai reikia, nes vanduo — žmogaus gyvybės šaltinis. Žmogus be maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens — vos keletą dienų. Taigi vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata! Dėkojame visiems, kurie padėjo pasiruošti šiai gražiai šventei!

7 kl. mokinės Akvilė Šileikytė ir Santa Kėblytė