Apie projektą ,,Pažink valstybę“

pp
    Devintos klasės mokiniai (I g kl. ) dalyvauja projekte ,,Pažink valstybę“. Prisijungti prie projekto paskatino noras turiningai pažymėti artėjantį Lietuvos valstybės šimtmetį.

    Pilietiškumo pagrindų mokytoja Jovita Vainikevičiūtė dar spalio pradžioje pristatė mums šį projektą, jo tikslus, eigą ir etapus. Mūsų gimnazijai atiteko socialinės apsaugos sritis. Mokytoja paaiškino, kad baigiamasis projekto etapas – tai sostinėje lapkričio mėnesio pabaigoje planuojamas susitikimas su LR socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu, kurio metu turėsime išdėstyti savo idėjas mūsų pasirinktai problemai spręsti. Pasirinkome Antazavės kaimo senyvo amžiaus žmonių vienišumo problemą.

    Dirbome grupėmis: įvardijome senyvo amžiaus žmonių vienišumo priežastis, tada kūrėme ,,scenarijų“ kaip turėtų atrodyti šios amžiaus grupės asmenų gyvenimas, pabaigoje kiekviena grupė siūlė savo sprendimo būdus. Viską apibendrinę ir apsvarstę, kokios valdžios įstaigos galėtų padėti spręsti žmonių vienišumo problemą, lankėmės Antazavės seniūnijoje, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje, Zarasų rajono Socialinių paslaugų centre. Lankydamiesi minėtose įstaigose ir susitikę su jų vadovais ir darbuotojais – seniūnu Algirdu Lekavecku, socialine darbuotoja A. Sadelskiene, Socialinės paramos skyriaus vedėja A. Sklinsmontiene ir Socialinių paslaugų centro direktore V. Paliūniene dėstėme savo pasiūlymus, idėjas, aiškinomės šių įstaigų indėlį – siūlomas paslaugas senyvo amžiaus žmonėms mažinant jų vienišumą. Buvome įdėmiai išklausyti, gavome išsamius atsakymus į mūsų užduotus klausimus, pagrįstus paaiškinimus apie galimybės įgyvendinti vieną ar kitą mūsų siūlomą priemonę. Dažnai girdėjome žodžius ,,ribotas biudžetas“, ,,ribotos lėšos“, ,,reikalingi nauji etatai", ,,to neleidžia teisinė bazė“ ir pan. Ir atvirkščiai – supratome, kad daugeliu atvejų vienišumo mažinimui nereikia daug materialinių išteklių: reikalingas paprasčiausias aplinkinių dėmesys, rūpestis, geranoriškumas ir savanorių veikla.

    Socialinių paslaugų centre klausėmės turiningos paskaitos apie savanorystės galimybes dirbant su senyvo amžiaus žmonėmis, savanoriško darbo privalumus pačiam savanoriui, savanoriško darbo pobūdį ir specifiką. Taip pat susipažinome su Socialinių paslaugų centro struktūra, funkcijomis, paslaugomis, skirtomis senyvo amžiaus žmonėms, socialinio darbuotojo darbu, atsakomybe, funkcijomis, problemomis.

    Socialinės rūpybos skyriuje lankėmės darbuotojų kabinetuose, domėjomės šiai darbo sričiai reikalingu išsilavinimu, darbuotojų darbu rūpinantis senyvo amžiaus žmonių problemomis.

    Spręsdami išsikeltą problemą, pagilinome žinias apie viešųjų valdžios įstaigų veiklą, konkrečių sprendimų priėmimo būdus, praplėtėme savo ugdymo karjerai kompetencijas. Grįžę po rudens atostogų į mokyklą, svarstysime, kuo mes, mokiniai, patys galime prisidėti prie senyvo amžiaus žmonių vienišumo mažinimo, planuosime savo veiklas ir bandysime veikti.

Karina Putinauskaitė, I g klasės mokinė
Jovita Vainikevčiūtė, pilietiškumo pagrindų mokytoja

1a

1b

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Valgiaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Baigėsi antras rajoninio etapo dalykinių olimpiadų mėnuo.

    Džiaugiuosi mokinių pasiekimais, dėkoju mokytojams

Lietuvos mokinių 51-oji biologijos olimpiada
(mokytoja L. Mažiulienė)

1. Kamilė Buičenkaitė  III g kl.          1 vieta
 

Rajoninis moksleivių meninio skaitymo konkursas
(mokytoja R. Kuzmienė)

1. Kamilė Buičenkaitė   III g kl.          2 vieta
2. Gabija Lašaitė   5 kl.   vertinimo komisijos padėka
 

Lietuvos mokinių matematikos olimpiada
(mokytoja D. Jankauskienė)

1. Aldas Kirjanovas  I g kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių technologijų olimpiada
(mokytojas A. Svidinskas)

1. Mykolas Dainys   8 kl.         2 vieta
2. Martynas Dainys   III g kl.   2 vieta
 

Lietuvos 7-8 kl. mokinių rusų kalbos olimpiada
(mokytojas H. Taločka)

1. Gabija Trainytė  7 kl.          2 vieta
 

Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
(mokytojas D. Tvardauskas)

1. Martynas Dainys  III g kl.          3 vieta
 

AČIŪ IR SĖKMĖS!

DIREKTORĖ

sveikiname

Džiaugiamės mokiniais, kurie garsina mūsų gimnaziją

   Kamilė Buičenkaitė (III gimnazijos klasės mokinė) rajoninėje biologijos olimpiadoje užėmė 1 vietą, rajoniniame meninio skaitymo konkurse buvo antra.

   Gabija Lašaitė (5 klasės mokinė) rajoniniame meninio skaitymo konkurse apdovanota specialiąja padėka.

   Mykolas Dainys (8 klasės mokinys) respublikinės viktorinos „Pažink aviacijos pasaulį“ rajono etape laimėjo 1 vietą.

Ačiū Jums, mieli mokiniai. Be Jūsų nebūtų ir gimnazijos.

Direktorė

 

 

2018  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija