Lietuvos šimtmečiui artėjant: Maironio Lietuva

ppp
    Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paleistas simbolinis laikmatis, skaičiuojantis iki valstybės gimtadienio likusias dienas, pakvietė visus šalies gyventojus, bendruomenes, mokyklas, miestus bei miestelius išradingai ruoštis ir deramai paminėti šią svarbią datą. Simbolinio šimtadienio renginiuose nusprendė dalyvauti ir mūsų gimnazija. Ta proga nutarėme paminėti žymiausio lietuvių literatūros klasiko, poeto Maironio 155 – ąsias gimimo metines ir dalyvavome literatūrinėje – muzikinėje kompozicijoje „Maironio Lietuva“. Poetą Maironį pasirinkome neatsitiktinai – jis buvo, yra ir bus ta visus mus vienijanti asmenybė, išmokiusi, kad gerbti ir prisiminti tautos praeitį ir jos istoriją yra šventa kiekvieno žmogaus pareiga. Kūrybinio įkvėpimo Maironis sėmėsi tik iš gimtojo krašto ir jo žmonių. Naujos skaitytojų kartos vis grįžta prie Maironio, atrasdamos jame kažką nauja. Sugrįžome prie jo ir mes.

    Renginio metu buvo deklamuojamos Maironio eilės, skambėjo poeto žodžiais parašytos dainos, o ekrane rodomi Lietuvos vaizdai priminė, kad gyvename nuostabiame krašte. Ypač buvo malonu klausytis dainų, kurias atliko mūsų senolės kartu su Ig klasės gimnazistais ( mokykla dalyvauja projekte „Pažink valstybę“). Vyresnės kartos dainininkės noriai atsiliepė į kvietimą dainuoti ir tikrai labai pagyvino šventę. Beje, renginio žiūrovai buvo ne tik mokytojai ir mokiniai, bet ir iš kaimo pakviesti vyresni žmonės. Tai buvo graži proga, kada seneliai galėjo išgirsti savo ūgtelėjusių anūkų deklamuojamas eiles ar išgirsti atliekamas dainas.

    Renginio pabaigoje mokyt. J. Vainikevičiūtė apibendrino projekto pradėtą veiklą (beje, jis dar tęsis ir toliau) ir pakvietė svečius puodelio arbatos. Gražiu ir prasmingu renginiu pasidžiaugė ir mokyklos direktorė A. Svidinskienė.

    Taigi poeto Maironio talentas visus mus suvienijo ir atskleidė, kad visgi mokame iš istorijos ir literatūros gelmių pasiimti tai, ko reikia dabarčiai. Smagu, kad šiandien puikiai derėjo jaunystė ir branda, kad kartu sukūrėme nuotaiką, viltingai vedančią į Lietuvos šimtmetį!

Evelina Čižauskaitė,
IVg klasės mokinė

DSC09819

DSC09810

DSC09812

DSC09813

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija