Apie projekto ,,Pažink valstybę“ veiklas

pptitulinė

    Dar spalio mėnesį pradėjome projekto ,,Pažink valstybę“ veiklas. Šiame projekte sprendžiame ,,Senyvo amžiaus žmonių vienišumo problemą“. Turime pasigirti, kad spėjome daug ką nuveikti.

    Po apsilankymo Antazavės seniūnijoje, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje bei Zarasų rajono Socialinių paslaugų centre, kur išdėstėme savo viziją, kaip būtų galima mažinti senyvo amžiaus žmonių vienišumą, supratome, kad mūsų pasiūlytų priemonių jokia valdžios institucija neįgyvendins. Tačiau išklausius paskaitą Zarasų rajono Socialinių paslaugų centre apie savanorystę, tapo aišku, kad daugelį dalykų galime padaryti patys, nelaukdami, kol tai padarys valdžia.

    Dirbome grupėse –siūlėme savo idėjas, daugelį jų jau įgyvendinome. Vienas pirmųjų mūsų darbų – lankstinukas visuomenei. Juo siekėme atkreipti aplinkinių dėmesį į senyvo amžiaus žmonių vienišumo problemą. Tikimės, kad mūsų sumanymas pavyko, juk paštininkės Svajūnės dėka lankstinukai pasiekė Antazavės kaimo gyventojus.

3 1

    Be to, surengėme senyvo amžiaus žmonėms (65+) mokymus naudotis internetu. Kiekvieną penktadienį vis dar laukiame savo mokinių gimnazijoje ir padedame jiems pažinti interneto galimybes.Džiaugiamės uoliausiais mūsų mokiniais – gerbiamais Osvaldu Abariumi, Danute Mierkiene, Eleonora Dieniniene, Elvyra Vaitoniene, Danute Skardinskiene, Janina Kneziene, Elena Dieninieneǃ

4 1

4 2

4 3

4 4

    Norėdami praskaidrinti senyvo amžiaus žmonių kasdienybę, pakvietėme juos į gimnazijos renginį ,,Šimtmečiui artėjant: Maironio Lietuva“. Į renginį atvyko 12 svečių, 5 iš jų dalyvavo renginio programoje: džiugino mus išjaustomis pagal Maironio eiles atliekamomis dainomis. Pasibaigus renginiui, vaišinome savo svečius mėtų arbata, pyragu, pristatėme projektą ir tobulą senyvo amžiaus žmogaus gyvenimo vaizdą.

    Stengėmės parodyti savo dėmesį senyvo amžiaus žmonėms, tad kūrėme jiems kvietimus, beldėmės į senyvo amžiaus žmonių duris, labinomės, kvietėme atvykti, mielai siūlėmės palydėti į renginį ir atgal.

6 1 a

6 1b

6 1 c

6 1 d

6 2

6 3

6 4

6 5

    Galutinis projekto taškas – gruodžio 6 d. - mūsų vizitas į Vilnių, į LR Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją. Čia pristatėme savo veiklas ir tolimesnes idėjas, kurių tikrai dar turime. Ministerijoje klausėmės kitų mokyklų (socialinės apsaugos srities problemas sprendė dar 5 Lietuvos mokyklos) pristatymų, išgirdome jų iškeltas problemas (dauguma sprendė jaunimo užimtumo, nedarbo problemas) ir siūlomus sprendimus bei nuveiktas veiklas. Projekto dalyvius sveikino ir visų mūsų veiklomis džiaugėsi LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Vilma Augienė ir Vaikų skyriaus specialistai.

7 1

7 2

7 3

7 4

7 5

    O kas toliau?

    Turime dar daug idėjų, tad ruošiamės nesustoti. Ir toliau mokysime senyvo amžiaus žmones naudotis internetu, o artimiausiu metu, t. y. gruodžio 14 – 21 d. dienomis organizuosime kalėdinę akciją ,,Aplankyk ir pasidalink“, prie kurios pakviesime prisijungti ir kitus gimnazijos bendruomenės narius.

Gailė Gruzdaitė, I g klasės mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, pilietiškumo pagrindų mokytoja

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija