Lankėmės ir dalinomės

titulinis 1
    Devintos (I g) klasės mokiniai, projekto ,,Pažink valstybę“ dalyviai, dar gruodžio pradžioje paskelbė akciją ,,Aplankyk ir pasidalink“. Tai buvo viena iš minėto projekto numatytų veiklų. Šia akcija dar ir dar kartą norėta atkreipti mūsų dėmesį į senyvo amžiaus žmones, kurie gyvena šalia mūsų. Dalyvauti buvo pakviesti visi gimnazijos bendruomenės nariai, taigi, sudarytos sąlygos pasireikšti kiekvienam norinčiam. Gimnazijos bendruomenės mokytojai ir kiti darbuotojai šią akciją rėmė finansiškai (aukojo miltams, cukrui, pakavimo popieriui), 5 kl. ir 8 – 12 kl. mokiniai kartu su technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė technologijų pamokų metu kepė pagal mokytojos pasiūlytą receptą keksiukus. Ir ne tik kepė ... puošė, skaičiavo, šventiškai pakavo. Tikybos pamokų metu kartu su mokytoja Judita Žemaitiene 8 ir I g (9 kl.) mokiniai karpė angeliukus - kalėdinius atvirukus, ant kurių užrašė savo palinkėjimus ,,Ramių ir jaukių šv. Kalėdųǃ“.

Senyvo amžiaus žmones lankė įvairių klasių mokiniai: ir mažiausieji – penktokai, ir vyriausieji – dvyliktokai. Akcijos metu (gruodžio 14 – 21 d. ) aplankėme daugiau nei 50 senyvo amžiaus žmonių. Lankėme juos ne tik Antazavėje, bet ir Šniukštų, Avilių bei Imbrado kaimuose. Tarp jų buvo ir itin garbingo amžiaus senoliai – 94 – ąjį gimtadienį švenčianti Elena Kesilienė (gerbiamą Eleną pasveikinome ir su gimtadieniu) bei vasario mėnesį savo tokį patį gimtadienį švęsianti Apolonija Gervienė. Senolių lankymą koordinavo, mums suplanuoti laiką ir maršrutą padėjo bei mus lydėjo pilietiškumo pagrindų mokytoja ir ugdymo karjerai koordinatorė Jovita Vainikevičiūtė.

Lankėme, bendravome, sveikinome, linkėjome ir dalinomės... Vieniems – tai pirmieji nedrąsūs žingsniai ir pažintis su savanorystė, kitiems – jos tęsinys (2016 m. vyko akcija ,,Aplankyk vienišą žmogų“) ir galimybė išbandyti save naujose veiklose, vadinasi, labiau pažinti save ir įgyti dar daugiau pasitikėjimo savimi.

Kamilė Buičenkaitė, III g kl. mokinė