Apie penktokų kalėdinę valandėlę

blukio deginimassenis kalėda

Kalėdinei valandėlei ruošėmės iš anksto – ieškojome medžiagos apie senovėje švenčiamas Kalėdas, skaitėme, domėjomės. Juk buvome nusprendę surengti viktoriną apie senuosius Kalėdų papročius.

Susiskirstę į Blukių, Devyniaragių ir Kalėdautojų grupes atsakinėjome į įvairius klausimus apie senuosius Kalėdų simbolius - blukį, senį Kalėdą, devyniaragį - šventinį maistą, Kalėdų papročius ir tradicijas. Klausėmės senos kalėdinės dainos ,,Oi, atvažiavo, lėliu, Kalėda“ ir stengėmės išgirsti priedainyje besikartojantį žodį. Viktorinoje dalyvavome ne tik mes, vaikai, bet ir mūsų tėveliai. Vieni tėveliai buvo mūsų pagalbininkai – konsultavo komandas, kiti skaičiavo taškus ir skelbė rezultatus. Žygimanto mama fotografavo. Geriausiai senuosius Kalėdų papročius išmanė komanda ,,Blukiai“, jie tapo viktorinos ,,Senieji Kalėdų papročiai“ nugalėtojais.

Valandėle buvo saldi: ne tik vaišinomės saldumynais, bet ir džiaugiamės mūsų klasėje apsigyvenusiu katinu – prizu geriausiai lankančiai klasei. Tapome konkurso ,,Geriausiai lankanti klasė“ gruodžio mėnesio nugalėtojais. Dar keitėmės dovanėlėmis – ne įsigytomis prekybos centruose, o pačių rankomis pagamintomis. Juk svarbiausias dalykas per Kalėdas – dėmesys vienas kitam. Štai tokia buvo mūsų kalėdinė valandėlė!

Gabija Lašaitė, 5 klasės mokinė