Patarimas – apsilankyti

pppp
    Vienas iš patarimų mokiniams renkantis tolimesnę ugdymo(si) įstaigą (ją netrukus rinksis mūsų abiturientai) – patiems joje apsilankyti, pabendrauti su ten dirbančiais dėstytojais (mokytojais) ir besimokančiais mokiniais (studentais), pastebėti ten organizuojamą ugdomąją veiklą ar joje dalyvauti. Jau kelinti metai išnaudojame tokią galimybę ir organizuojame išvykas į Utenos regioninio profesinio mokymo centrą (URPMC).

    Kovo 12 d. (antradienį) URPMC lankėsi septynios IV g klasės mokinės. Šią mokinių grupę domino su maisto pramone susijusios specialybės. Ne tik lankėsi, pamatė savo akimis, bet ir dalyvavo profesiniame veiklinime. Šiemet mūsų mokiniams buvo pasiūlytas maisto technologijų užsiėmimas ,,Bulviniai patiekalai: bulviniai piršteliai‘‘. Merginos ruošė tešlą, minkė ją, pjaustė, formavo pirštelius, gardino prieskoniais, o viską paruošus nepabūgo ir didžiausio (kantrybės reikalaujančio) iššūkio – kantriai sudėliojo juos į kepimo skardą. Užsiėmimas vyko kartu su URPMC ugdytiniais – būsimais viešbučių darbuotojais – taigi, mokiniams tai buvo ir puiki proga pabendrauti bei vieniems iš kitų pasimokyti.

    Pagaminus būtina serviruoti ir, žinoma, degustuoti. Šį darbą mokinės atliko degustacinėje, kur kartu su profesijos mokytoja Dana Žigiene aptarė gaminio išvaizdą, tešlos savybes, trūkumus, receptūrą ir svarstė, kaip ją patobulinti.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

    Be to, vizito metu merginos buvo susipažindintos su kitomis specialybėmis, kurias galima įgyti Utenos regioninio profesinio mokymo centre, baigus vidurinio ugdymo programą. Čia ruošiami ne tik konditeriai ir maisto pramonės darbuotojai (ką mokinės ir išbandė), bet ir kasininkai – apskaitininkai, staliai, automobilių mechanikai ir kompiuterinio projektavimo operatoriai. Mokinės apžiūrėjo sektorinį maisto pramonės centrą, susipažino su galimybėmis stažuotis užsienio šalyse (UPRMC dalyvauja Erasmus + mainų programoje), aiškinosi socialinio aprūpinimo klausimus - stipendijų ir bendrabučio skyrimo tvarką.

11

12

13

14

15

16

17

18

    Antzavės Juozo Gruodžio gimnazijos bendruomenės vardu dėkoju Utenos regioninio profesinio mokymo centro gimnazijos skyriaus vedėjai Gražinai Indriūnienei už sklandų vizito organizavimą, UTRMC darbuotojams už malonų ir nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatorė

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija