„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“

ppp
    Kovo 19-25 dienomis devintą kartą visuomenės dėmesį į patyčių stabdymą sutelkia nacionalinė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Šių metų „Veiksmo savaitės“ šūkis – „Kurią pusę pasirinksi tu?“ Prie šios iniciatyvos prisijungė ir mūsų gimnazijos bendruomenė. Šiemet savaitė nuo kovo 19d. iki 23d. buvo pavadinta „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, o veiksmo joje tikrai netrūko.

Klasių valandėlių metu su klasių vadovais ir gimnazijos psichologe diskutavome temomis: „Ar galime išvengti patyčių“, „Patyčios virtualioje aplinkoje“, „Emocinė savijauta gimnazijoje“, “Patyčios vaikų tarpe“, „Kas stiprina ir kas silpnina draugystę“.

Gimnazijos mažieji ir 1-8 klasių moksleiviai kūrė „Draugystės sieną“. Ant drugelio formos rašė pagarbius, draugiškus ir mandagius žodžius.

5-8 klasių moksleiviai dalyvavo tyrime „Emocinis saugumas mokykloje ir artimoje aplinkoje“.

Visi mokiniai kūrė savo klasės šūkį prieš patyčias.

5 1

6 1

7 1

Įdomiausias „Neskriausk kito, nekentėk tyloje“. Tai 3 klasės šūkis.

3kl 1

Originalus ir IIg klasės mokinių šūkis „Elkis su kitais taip, kaip norėtum kad elgtųsi su tavimi“.

10 1

5-8 ir I-IIIg klasių moksleiviai kūrė plakatus tema „Draugystei taip, patyčioms ne“. Originaliausi 5 ir Ig klasių mokinių plakatai.

1-4 klasių moksleiviai rinko draugiškiausią mokinį. Juo tapo 4 klasės mokinė Kamilė Vidrickaitė.

13 1

1-4 klasių mokiniai tęsė „Draugystės“ knygos rašymą. Aktyviausi buvo 3 klasės mokiniai.

Skambant nuotaikingai muzikai kasdieną mankštinomės ilgosios pertraukos metu.

1-4, 5-8 ir I-IIIg klasių moksleiviai rungėsi linksmosiose estafetėse „Mes už gražų bendravimą“. Visi klasių mokiniai buvo draugiški, greiti ir judrūs.

15c

Gimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Ištiesk pagalbos leteną“. Jos metu buvo renkama parama, gaminami žaislai ir siuvami paklotai Utenos gyvūnų prieglaudos globotiniams. 1-6 klasių moksleiviai nuvežė paaukotas dovanas, bendravo su prieglaudos darbuotojais. Ugdymo karjerai koordinatorė Jovita Vainikevičiūtė supažindino mokinius su gyvūnų prižiūrėtojo profesija.

Veiksmo savaitės metu paminėta Žemės diena. Nuotaikingą edukacinę programą „Ką manė – Kamanė?“ pradinių klasių mokiniams paruošė Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcija. Edukacinį užsiėmimą vedė Vytautas Eidėjus.

Visomis šią savaitę gimnazijoje vykusiomis veiklomis siekėme skatinti pagarbius, draugiškus santykius. Tikimės, kad tai mums pavyko.

Mokinių tarybos narė
Greta Mieliauskaitė