Diena Alantoje

tituline
    Dar rudenį mes, 5-7 klasių mokiniai, pradėjome dalyvauti ,,Šviečiamosios gyvulininkystės programos ,,Augink, rūpinkis, mylėk“ programoje. Vykdydami minėtos programos veiklas kartu su savo biologijos mokytoja Laima Mažiuliene ir ugdymo karjerai koordinatore Jovita Vainikevičiūte vykome į Alantą.

Alantos technologijos ir verslo mokykloje išklausėme ASU (Aleksandro Stulginskio universitetas) lektorės dr. E. Meškinytės – Kaušilienės paskaitą apie gyvulininkystę Lietuvoje. Teorinėje dalyje sužinojome dažniausiai mūsų šalyje auginamų arklių, avių bei pieninių ir mėsinių galvijų veisles, įdomių faktų apie avies, ožkos, karvės bei arklio pieno sudėtį ir pan. Taip pat turėjome puikią progą pabendrauti su dėstytoja apie jos karjeros kelią, gebėjimą suderinti dėstytojos ir ūkininkės karjerą, darbus galvijų ūkyje, jos pomėgius ir svajones.

Po paskaitos vykome į Alantos technologijos ir verslo mokyklos sektorinį mokymo centrą – ganyklą, kur nustatinėjome čia auginamų galvijų veisles, domėjomės jų šėrimu ir priežiūra. Be to, lankėmės šios mokyklos sektorinio mokymo centro laboratorijose bei klasėse: apžiūrėjome medžio apdirbimo, suvirinimo, šaltkalvystės, metalo mechaninio apdirbimo klases, augalininkystės bei gyvulininkystės, biodujų jėgainę, mokymo reikmėms naudojamą žemės ūkio techniką, susipažinome su mokymosi galimybėmis šioje ugdymo įstaigoje baigus pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas. Biodujų operatorius papasakojo mums apie atsinaujinančios energetikos išteklius, biodujų gamybą bei jų panaudojimą žemės ūkyje.

Įgiję įvairių žinių ir gardžiai papietavę, užsukome į Alantos dvarą. Jo darbuotoja pristatė šio dvaro istoriją, jo erdvių išnaudojimą kultūros ir pramogų reikmėms šiandien. Dvaro rūmuose apžiūrėjome čia šiuo metu eksponuojamus dailininko L. Surgailio darbus bei čia įsteigtos dailininko V. Žuko meno galerijos paveikslus, Molėtų krašto muziejų, turtingą biblioteką.

Taigi, dar viena turininga ir smagi moksleiviška diena: pasisemta biologijos, chemijos, istorijos, dailės žinių, pagilintos ugdymo karjerai kompetencijos.

Austėja Gaulytė, 7 klasės mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, ugdymo karjerai koordinatorė

1c

Parašyti mums