Istorijos pamoka Kernavėje

ppp
    Ketvirtadienį (birželio 7 d.) gimnazijos 5 klasės mokiniai ir mes, septyni jų tėvai, vykome į pažintinę – mokomąją kelionę į Kernavę, vieną seniausių Lietuvos miestelių – pirmąją rašytiniuose šaltiniuose minimą Lietuvos sostinę. Ten kartu su savo vaikais dalyvavome edukaciniame užsiėmime ,,Archeologija – nuo tyrimo iki eksperimento ir rekonstrukcijos (,,Viduramžių miestas”).

    Edukatorė Ieva pristatė Kernavės miesto istoriją, ten gyvavusius amatus ir Kernavės gyventojų gyvenimą. Edukacinio užsiėmimo metu keliavome iš vienos amatininko šeimos sodybos į kitą (archeologų yra atkurtos 3 amatininkų sodybos: kalvio, juvelyro ir kauladirbio), klausėmės įdomaus pasakojimo, atsakinėjome į Ievos užduodamus klausimus, daug lietėme bei išbandėme ir taip kūrėme viduramžių miesto gyvenimo vaizdą, grožėjomės unikalia vieta – net penkiais Neries upės slėnyje įsikūrusiais piliakalniais.

    Kernavės istorijos ir archeologijos muziejuje įtvirtinome edukacinio užsiėmimo metu įgytas žinias, jas praplėtėme muziejuje esančia vaizdo medžiaga – apžiūrėjome Kernavėje archeologų rastus radinius, dabar muziejaus eksponatus, bei demonstruojamą video medžiagą, muziejaus edukacines erdves. Taigi, dar daugiau sužinojome apie Kernavės miesto istoriją bei glaudžiai su istorijos dalyku susijusią archeologo profesiją.

1a

IMG 0428

1b

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

   Lankėmės ir Kernavės muziejaus restauravimo laboratorijoje – restauratorių darbo vietoje, kurioje susipažinome su restauratoriaus profesija, darbo ypatumais, jo darbo įrankiais. Vienas iš jų – mikroskopas, tad mūsų vaikai galėjo radinį patyrinėti žiūrėdami pro mikroskopą, palyginti restauruotą ir nerestauruotą daiktą, sužinoti, kaip jie ,,gydomi”, t. y. atkuriami naujam gyvenimui muziejaus vitrinose.

    Atsipūtėme aplankę Baltajį kalną, nuo kurio žavėjomės atsivėrusiu romantišku vaizdu į Neries upę.

14

15

16

17

18

IMG 0491

    Grįžome pilni įspūdžių, praplėtę savo istorijos žinias apie gimtąjį kraštą, turiningai praleidę laiką kartu su savo vaikais, stebėję jų mokymąsi netradicinėje aplinkoje.

    Penktokų tėvelių vardu nuoširdžiai dėkoju gimnazijos direktorei Aldonai. Svidinskienei už sudarytas sąlygas keliauti kartu sa vaikais ir taip įsitraukti į mūsų vaikų ugdomąją veiklą, už pasiūlymą prisijungti esame dėkingi klasės vadovei Jovitai. Dėkui visiems kartu keliavusiems už gerai praleistą laikąǃ


5 klasės mokinio Dominyko mama Inga

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija