Finišavo Nacionalinė karjeros savaitė 2018

tit2
    Dar praėjusios savaitės pradžioje (lapkričio 19 d.) startavusi finišavo Nacionalinė karjeros savaitė 2018, kurios kaip ir visų kitų šiais metais vykstančių renginių logotipuose - Atkurtai Lietuvai 100.

    Atsižvelgdami į ugdymo karjerai svarbą mokinio ugdymui(si) ir siekdami praplėsti mokinių ugdymo karjerai kompetencijas kasmet dalyvaujame šiame projekte ir siūlome mokiniams įvarius renginius, o sumanytas veiklas integruojame į dalykų pamokas (ekonomiką, technologijas), klasių valandėles bei kitus gimnazijoje vykdomus projektus (šiemet dalyvaujame projektuose ,,Nepamiršk parašiuto” ir ,,Pažink valstybę”)

    Visą savaitę įvairių klasių moksleiviams vyko klasės valandėlės (pvz. ,,Kaip pomėgis tampa verslu?“, ,,Įprastos ir neįprastos profesijos“, ,,Visažistė (as): profesija moterims ar vyrams?“, ,,Darbo formos: jų privalumai ir trūkumai“, ,,Sėkmingos karjeros veiksniai“, ,,Sprendimai: sprendimų priėmimo būdai“ ir pan.), kurių turinys ir veiklos buvo skirtos ugdymo karjerai programos įgyvendinimui.

    Norėdami supažindinti mokinius su Zarasų krašto įmonėmis, lankėmės (I ir II g klasių mokinės) Lietuvos ir Danijos UAB Zarasų filiale ,,Engel Dali“. Čia mergaitės turėjo galimybę stebėti gamybos procesą - pamatyti visą siuvinio kelią nuo iškarpos iki pakavimo, įvertinti darbo aplinką, sąlygas, sužinoti apie įmonės gamybos apimtis, arčiau pažinti siuvėjo(s) profesiją.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

    Gražia tradicija tampa į Karjeros savaitės renginius pasikviesti savo gimnazijos buvusius mokinius. Šiemet savo sėkmės istorija dalinosi buvęs mūsų gimnazijos mokinys Artūras Čižas – dabar kineziterapeutas ir Pilates treneris. Susitikime su 8-12 klasių mokiniais Artūras pasakojo ne tik apie savo kelią į sėkmę, mėgiamą darbą, laisvalaikio pomėgius, dalinosi ateities planais, bet ir pristatė Pilates treniruočių metodą. Be to, I ir IV g klasių mokiniai Pilates pratimus galėjo išmėginti praktiškai, kadangi Pilates treniruotę integravome į kūno kultūros pamokas. Pilates pratimų Artūras pamokė ir savo buvusius mokytojus.

1

2

3

4

5

6

    Apie situaciją Lietuvos ir Zarasų rajono darbo rinkoje, šiuo metu paklausias ir nepaklausias, ateityje reikalingas profesijas II g ir IV g klasių mokiniai sužinojo paskaitoje ,,Darbo rinka: pasiūla ir paklausa“, kurią skaitė Užimtumo tarnybos prie LR Socialinės Apsaugos ir darbo ministerijos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento Zarasų skyriaus vyr. specialistė Kristina Kuzmickienė. Teorinės mokinių žinios buvo papildytos praktine užduotimi ,,Barometras“, kurios metu mokiniai turėjo įvertinti sudarytą profesijų sąrašą ir jas suskirstyti pagal dideles, vidutines ir mažas įsidarbinimo galimybes.

1

2

3

4

5

6

    Karjeros savaitės metu mokiniai turėjo puikią progą plėtoti komandinio darbo įgūdžius. Gimnazijos II, III ir IV g klasių mokinių komanda vykdydama jaunimo švietimo projekto ,,Nepamiršk parašiuto“ veiklas (lapkričio 22 d., ketvirtadienį) dalyvavo Lietuvos gimnazijų lygos protų kovų pirmame žaidime.

1

2

3

4

5

    Vykdydami kito projekto - ,,Pažink valstybę“ veiklas (jame didiname Amatų centro Antazavės dvare patrauklumą) ir bendradarbiaudami su Amatų centru atidarėme dirbtuves ,,Adventui artėjant“. Dar praėjusią savaitę mokiniai, susipažinę su lietuvių liaudies tradiciniais ir populiariausiais amatais, naują amatą – kalėdinių dekoracijų gamybą – pamėgino praktiškai. Čia gimnazijos technologijų ir dailės mokytoja Daiva Mieliauskienė I ir II g klasių mokiniams vedė užsiėmimą ,,Papuošk kalėdinę eglutę“. Mokiniai gamindami dekoracijas įsitikino, kokių asmeninių savybių reikia šiam amatui, įvertino, ar jie šias savybes turi.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

    Džiugu, kad kasmet į Karjeros savaitės renginius su savo mokiniais įsitraukia ir pradinių klasių mokytojos. Pasaulio pažinimo pamokų metu aptarti mokinių pomėgiai, padėta jiems susieti savo mėgiamas veiklas su darbo pasauliu - taip pažinti daugiau profesijų. O dailės pamokose savo pomėgius ir su jais susijusias profesijas mokiniai pavaizdavo savo kūrybiniuose darbuose - piešiniuose. 1-4 klasių mokinių piešinių paroda ,,Mano pomėgiai – mano profesija“ papuošė pirmojo aukšto fojė.

1

2

3

4

5

    Taip prabėgo dar viena šių mokslo metų savaitė ... Dėkoju visiems, kurie stengėsi, kad ji būtų turininga, prasminga ir mokiniams naudinga.

Jovita Vainikevičiūtė
Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos
ugdymo karjerai koordinatrė

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija