Kitoks užsiėmimas ,,Karjeros keliu”

ppp
    Dar prieš šv. Kalėdas lankydamiesi pas gerbiamą Osvaldą Abarių pažadėjome ilgesniam užsukti pas jį po atostogų. Jau tada Osvaldas norėjo mums pagroti vargonėliais. Susitikome baigę atostogauti. Nusprendėme, kad susitikimas bus kitoks būrelio (neformalaus švietimo) ,,Karjeros keliu” užsiėmimas.

    Vaišindamiesi arbata ir tortu (dėkojame už vaišingumą gerb. Osvaldui) sužinojome visą pono Osvaldo gyvenimo istoriją: šeimą, jo tėvelį Joną Abarių – Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanorį, mokslus, profesiją, darbą, vargonavimą Antazavės bažnyčioje.

    Groti vargonėliais mūsų pašnekovas išmokęs pats, pamokytas čia kunigavusio kunigo A. Mikulėno, o vargonėlius įsigijęs Kaune pas skulptorių L. Žuklį. Ne tik pasakojo apie savo pomėgį, bet ir pagrojo keletą kūrinių, tarp jų - Maironio ,,Lietuva brangi”. Osvaldo vargonėlius išbandė ir mūsų Gabija, palygino, kaip veikia šis, atrodo, iš pirmo žvilgsnio į pianiną panašus instrumentas, kuriuo groti ji mokosi muzikos mokykloje. Apžiūrėjome ir senuosius natų sąsiuvinius, nustebome, jog visos natos – kruopščiai rašytos ranka.

    Džiaugėsi ponas Osvaldas savo augintiniu – varniuku, kurį iškritusį iš lizdo išauginęs, pasakojo apie jo prisirišimą prie žmogaus ir neįtikėtiną varniuko protą.

    Stebėjomės mūsų pašnekovo atmintimi, noru neatsilikti nuo gyvenimo – ant Osvaldo stalo net du kompiuteriai, o internetas praverčia žinioms apie svarbiausius įvykius Lietuvoje ir pasaulyje. Ant kambario sienų istorinė ir kita šeimininkui svarbi atributika – bareljefai didžiajam kunigaikščiui Vytautui, 1863 m. sukilimo vadui kunigui Antanui Mackevičiui, trispalvėmis papuoštos lentynos ir stalas. Supratome, kad šis žmogus visada domėjosi Lietuvos istorija ir savo krašto praeitimi. Tai rodo ir didelė istorinių knygų kolekcija, o palėpėje sukaupti visi Lietuvos Ryto laikraščiai.

    Galėjome palyginti mūsų ir pono Osvaldo gyvenimo sąlygas. Osvaldas mokyklą Kumpuoliuose pasiekdavo pėsčiomis, juk mokyklinių autobusų nebuvę, kulniuodavęs 3 kilometrus, o užkandžiui turėjęs tik duonos žiauberėlę ir pieno, tad piktinosi dabartinių vaikų išrankumu ir nepagarba maistui.

    Dar daug įvairių dalykų išgirdome ir sužinojome, o klausydamiesi ir bendraudami geriau pažinome šį kitos - vyresniosios kartos žmogų ir jo gyvenimą. Tai toks buvo mūsų užsiėmimas ,,Karjeros keliu”.

Elidija Maigytė, 6 kl. mokinė
Jovita Vainikevičiūtė, ugdymo karjerai koordinatorė

DSC04700

DSC04704

DSC04707

DSC04709

DSC04713

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija