Lietuvių kalbos dienos mūsų gimnazijoje

logo

    Gruodžio 4 d. Kalbos komisija surengė švietimo, kultūros ir kitų instituciją atstovų pasitarimą dėl Lietuvių kalbos dienų organizavimo 2019 m. vasario 16 d. – kovo 11 dienomis. 2019 m. rengiant Lietuvių kalbos dienų renginius, nutarta pirmenybę teikti Lietuvos Respublikos Seimo paskirtiems Juozo Tumo – Vaižganto, Pasaulio lietuvių ir Vietovardžių metams. Visoje Lietuvoje ir užsienyje buvo organizuota daugybė renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti. Mūsų gimnazija taip pat prisidėjo prie šių dienų paminėjimo.

    Pirmiausia nutarėme išleisti stendą, skirtą Vietovardžių metams. Anot kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, „Lietuvos vietovardžiai – tai atmintis ir kalbos lobynas, o kartu ir mūsų protėvių kūrybingumo išraiška“. Penktokai ir šeštokai rinko medžiagą apie artimiausių vietovių pavadinimų kilmę, užrašė perskaitytas legendas apie vietovardžius, papuošdami savo darbus lietuviškomis trispalvėmis. Mažųjų mokinukų dėka galėjome susipažinti su stendo „2019 – ieji Vietovardžių metai“ medžiaga ir taip prisidėti prie lietuvių kalbos puoselėjimo.

    Kovo 4 d. lietuvių kalbos mokytojų iniciatyva buvo organizuotas žemesniųjų klasių mokinių Raštingumo konkursas (5 - 6 kl., 7 – 8 kl.). Tarp 5 – 6 kl. mokinių pirmąją vietą laimėjo šeštokė Gabija Lašaitė, antrąją – 5 kl. mokinė Žadmina Gruzdaitė, trečiąją – 6 kl. mokinė Enrika Pužaitė. Tarp 7 – 8 kl. mokinių geriausiai diktantą parašė 7 kl. mokinė Junona Labutytė, antrąja pripažinta tos pačios klasės mokinė Ugnė Asipauskaitė, trečiąją vietą laimėjo 8 kl. mokinė Austėja Gaulytė. Malonu, kad visi rašiusieji diktantą noriai sutiko dalyvauti Raštingumo konkurse, o mes, mokytojos, džiaugiamės, kad turime raštingų mokinių.

    Kovo 7 d. Ig ir IVg kl. mokiniai buvo pakviesti į susitikimą su programuotoju ir kartu lietuvių kalbos puoselėtoju Henriku Kulvinsku. Jis savo iniciatyva lankosi Lietuvos mokyklose ir skaito paskaitas apie tai, kad savas mąstymas turi būti nusakomas tik sava kalba, kad kiekvienoje kalboje vartojami tarptautiniai žodžiai turėtų skambėti lietuviškai. Taip, anot Henriko Kulvinsko, grynintume lietuvių kalbą. Svečias pristatė savo knygutę „Lietuvių kalbos metmenys“ (beje, ją dovanų gavo ne tik gimnazija, bet ir aktyviausi klausytojai).

    Džiaugiamės, kad ir mūsų gimnazija prisidėjo prie lietuvių kalbos puoselėjimo.

Lietuvių kalbos mokytojos Rima Kėblienė ir Ramutė Kuzmienė

1

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija