Į pamoką pas seniūną

Tą trečiadienį į pilietiškumo pagrindų pamoką skubėjome ne į klasę, o į Antazavės seniūniją pas seniūną A. Lekavecką. Pamokos tema – „Vietos bendruomenė bei jos vaidmuo kuriant demokratinę visuomenę“. Juk kas geriau nei seniūnas, kuris čia darbuojasi daugiau nei dešimt metų, galėjo pristatyti seniūniją, jos struktūrą, biudžetą, funkcijas, veiklos programą, jos problemas bei perspektyvas.

Klausėmės, svarstėme, samprotavome, lyginome... Kartu džiaugiamės, kad mūsų seniūnijoje daug dirbančių darbingo amžiaus žmonių, jog čia vienintelė išlikusi kaimiškoje vietovėje vidurinė mokykla (Antazavės Juozo Gruodžio vidurinė mokykla), neturime tokio skaičiaus socialinės rizikos šeimų kaip kitos seniūnijos, gyventi čia saugu ir nenuobodu, jaunimas čia veiklus ir išradingas, o bendruomenė draugiška ir susitelkusi.

Rūpesčiai? Seniūnijos gyventojus neramina Antazavės kultūros namų likimas, kiekvieną dieną vis labiau nykstantis Antazavės dvaro pastatas... Diskutavome ir apie tai, kokia problema vietos bendruomenėje galėtų būti įvardinta kaip aktualiausia. Nutarėme, jog tai – šiukšlės, jų atsikratymas, vietos gyventojų požiūris į civilizuotus šiukšlių atsikratymo būdus. Tad siūlėme savo sprendimo variantus, o seniūnas supažindino su parengtais šiukšlių išvežimo iš individualių namų savininkų projektais.

Pamokos pabaigoje dirbome grupėmis. Kiekviena pasirinko situaciją ir ieškojo išeičių, turėjo pagrįsti savo nuomonę. Seniūnas čia buvo didžiausiu mūsų pagalbininku ir konsultantu.

Darbą apibendrinome: vietos bendruomenės gerovė priklauso ir nuo mūsų pačių, o išeitis iš mums pateiktų situacijų – aktyvus pilietis, pilietis nesitaikstantis su negerovėmis ir drąsiai reiškiantis savo pilietinę poziciją.

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos

9 klasės mokinė