Šimtadienis

Vasario mėnuo Lietuvos mokykloms, o tiksliau vienuoliktos ir dvyliktos klasės mokiniams, buvo įsimintinas. Būsimiems abiturientams ant kulnų lipo paskutinės šimtas dienų  iki pirmojo egzamino. Vienuoliktokų užduotis buvo surengti linksmą šventę – Šimtadienį.

Šventė neaplenkė ir Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos. Šventinį apavą pakeitę į šlepetes, surišti viena virve, užsidėję kalinių kepurėles vasario 20 dieną į mokyklos aktų salę buvo įvesti dvyliktokai. Vienuoliktos klasės moksleiviai „virto“ prižiūrėtojais ir tardytojais, aktų salė- šiurpia vienute, o šventės kaltininkai –„ kaliniais“. Tokia šventės tema iš pirmo žvilgsnio atrodo niūri, tačiau vienuoliktokai ją pavertė tikru juoko ir netikėtumų užtaisu.

Dvidešimt septynių „kalinių“ auklėtoja Danutė Jankauskienė tapo didžiuoju vadu, todėl buvo pakviesta į sceną ir tikrinama „melo detektoriumi“. Matematikos mokytojai puikiai sekėsi, o visi žiūrovai leipo iš juoko.

Šventės kulminacija – sriuba. Vienuoliktokai ją interpretavo kaip paskutinę. Įsijautę į kalinių vaidmenis, dvyliktokai greitai ir skaniai sukirto jiems skirtą davinį, žinoma, prieš tai sukalbėję „maldą“. Viso renginio metu buvo demonstruojama filmuota medžiaga apie vienuoliktokų ir dvyliktokų gyvenimą mokykloje, jų krečiamus pokštus.

Šventės pabaigoje ir vienuoliktokų laukė atpildas – įšventinimas ir priesaika. Nepaisant juodų rankų, vienuoliktokai buvo geros nuotaikos, bet dvyliktokai dar linksmesni. Gaila, bet ilgai laukta ir brandinta šventė baigėsi.

Šimtas dienų iki egzaminų bus išties pilnos įtampos. Vienuoliktokai viliasi, kad ši šventė padėjo 12-tokams atsipalaiduoti ir nuteikė teigiamai, nes gera pradžia-pusė darbo.

Parašyti mums

ASU