Apie karjeros galimybes SKAT (Savanoriškoje Krašto Apsaugos Tarnyboje)

 

Lapkričio 20 dieną Antazavės Juozo Gruodžio vidurinėje mokykloje lankėsi ir su abiturientais susitiko Krašto Apsaugos Savanorių Pajėgų Didžiosios Kovos Apygardos 8-osios rinktinės 808 kuopos vadas kapitonas Arūnas Mažeika. Susitikimas buvo skirtas supažindinti moksleivius su priėmimu į karo tarnybą, jos kriterijais, reikalavimais kandidatams ir priėmimo sąlygomis.

Moksleiviai sužinojo, kad pramokti karybos meno, paragauti tikros kariūno duonos, įgyti karinį laipsnį, galima ne tik Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (čia įgyjamas karininko laipsnis), bet ir išnaudojant kitas galimybes, tai yra pasirinkus tarnybą SKAT (Savanoriška Krašto Apsaugos Tarnyba) bei jos rengiamus bazinius karinius mokymus.
Savanoriškumo principu juose kviečiami dalyvauti 18 – 38 metų amžiaus karo prievolininkai – ir vyrai, ir moterys, neatlikę privalomosios pradinės karo tarnybos ar kitais būdais neįgiję pagrindinio karinio pasirengimo. Mokymų metu, kurie yra vykdomi Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, Rukloje mokomasi valdyti ginklą, dirbti su ryšio priemonėmis, sutekti pirmąją medicinos pagalbą, taip pat taktikos, topografijos, karinės inžinierijos, rikiuotės elementų. Beje, tarnybą SKAT jau yra pasirinkęs ir vienas mūsų mokyklos abiturientas, galbūt, ateityje susiesiantis savo profesinę karjerą su Lietuvos kariuomene, o dabar sakantis tiesiog metąs iššūkį sau pačiam, norįs save fiziškai ir psichologiškai išbandyti ir patikrinti savo gebėjimus šiai profesinei sričiai.
Bazinius mokymus baigusiems jaunuoliams įskaitoma pradinė privalomoji karo tarnyba, su dalimi iš jų pasirašoma profesinės karo tarnybos sutartis.
Jaunuoliams, atlikusiems privalomąją pradinę karo tarnybą ateityje numatomos skatinamosios priemonės:

 

• dalies sumokėtos studijų kainos kompensavimas,
• pirmenybė į valstybės finansuojamas studijų vietas;
• darbo ir įdarbinimo subsidijavimas (subsidija darbdaviams, įdarbinusiems privalomąją pradinę karo tarnybą atlikusį karo prievolininką arba jo darbuotojui atlikus privalomąją karinę tarnybą),
• pirmenybė darbinantis į valstybės tarnybą (kai keli kandidatai surenka vienodą balų skaičių),
• pirmenybė stojant į statutinių valstybės tarnautojų profesines mokymo įstaigas,
• darbinantis į statutinę valstybės tarnybą, kai yra priimama be konkurso.

Aukštųjų mokyklų studentai gali dalyvauti jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose, kas suteikia galimybę per trejus metus įgyti dar vieną - karininko - profesiją. Taigi, baigusieji jaunesniųjų karininkų vadų mokymus įgis dar vieną specialybę, jiems bus suteiktas karinis laipsnis, įgys galimybę ateiti tarnauti į kariuomenę ir siekti karininko karjeros.
Tie, kas susidomėjote tarnyba ir karjera Lietuvos kariuomenėje daugiau informacijos apie tai rasite adresu: www.karys. lt.

Informaciją parengė:
Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos
karjeros koordinatorė J. Vainikevičiūtė

PB200014

PB200015

PB200016

 

Kontaktai

Dvaro g. 4,

Antazavės k.

LT-32260 Zarasų r.

Telefonas: 8-385-41418

Faksas: 8-385-41418

Elektroninis paštas

antazaves.mok[eta]zarasai.lt

Parašyti mums

Žemėlapis

emokykla 120

ASU

 

Pamokų laikas

1. - 8 15 - 9 00

2. - 9 10 - 9 55

3. - 10 05 - 10 50

4. - 11 20 - 12 05

5. - 12 20 - 13 05

6. - 13 15 - 14 00

7. - 14 10 - 14 55

8. - 15 05 - 15 50

Pamokų tvarkaraščiai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2019  Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija