"Sveiki atvykę!"

Šių metų vasario 23 dieną Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos moksleiviai susitiko su Europos integracijos fondo remiamo projekto „Trečiųjų šalių piliečių integracija Lietuvoje „Sveiki atvykę“ atstovais. Į mokyklą atvyko projekto vadovas Artūras Rudomanskis ir Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, taip pat buvęs Prezidento Valdo Adamkaus patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Kluonis.

Svečiai apžvelgė pagrindines žmogaus teises ir jos raidos etapus. Projekto vadovas Artūras Rudomanskis bendravo su jaunimu, plačiau papasakojo apie vieną iš žmogaus teisių grupių, tai yra trečiųjų šalių piliečius. Moksleiviams buvo paaiškinta apie šios grupės situaciją mūsų šalyje, buvo diskutuojama žmogaus teisės ir lygybės temomis. Susitikimo pabaigoje buvo parodytas trumpas reportažas žmogaus teisių tema. Beje šis projektas yra įgyvendinamas kartu su LNK televizijos projektu „Nematomi“.

Susitikimas mokykloje praėjo sklandžiai. Visi moksleiviai įdėmiai klausėsi svečių paskaitos, dalyvavo diskusijoje žmogaus teisių tema, daug sužinojo ir apie moralines žmogaus teises, ir apie pareigas.

Antazavės Juozo Gruodžio vidurinės mokyklos

11a klasės mokinė Žydrūnė Juodvalkytė